Adrian Sikora i Tomasz Wróbel postawili pieczęć na awansie

30/06/2024 12:58

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej +42 wraca z Babimostu z kompletem zwycięstw i awansem do wrześniowego turnieju finałowego Mistrzostw Polski Oldbojów.

Już po pokonaniu rówieśników z Dolnośląskiego ZPN-u (w piątek 3:1 - relacja TUTAJ) i Opolskiego ZPN-u (w sobotę 3:2 - relacja TUTAJ) drużyna sformowana przez Janusza Bodziocha i prowadzona przez Jacka Góralczyka, zapewniła sobie pierwsze miejsce w jednym z czterech turniejów eliminacyjnych. W niedzielne przedpołudnie „Starziki” – jak na obrońców mistrzowskiego tytułu przystało – postawili pieczęć na awansie, wygrywając z gospodarzami turnieju Lubuskim ZPN-em 3:1. Jest to już 14 zwycięstwo z rzędu oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej w oficjalnych rozgrywkach prowadzonych przez PZPN od 2022 roku.

Tradycją turnieju w Babimoście stało się, że nasza drużyna jako pierwsza traci gola i nikt się zbytnio nie zmartwił gdy w 6. minucie gry miejscowi sfinalizowali swoją akcję strzałem Sebastiana Jankowskiego, a piłka znalazła się w siatce za plecami Adama Stokowego. Jednak dopiero gdy w 12. minucie po kolejnym uderzeniu napastnika gospodarzy turnieju futbolówka trafiła w słupek naszej bramki faworyci wzięli się do roboty.

W 13. minucie długie podanie Marcina Polarza uruchomiła akcję braci Sikorów. Mieczysław uciekł obrońcom, dognił piłkę i w sytuacji oko w oko z bramkarzem zagrał do Adriana, a ten trafieniem do pustej bramki doprowadził do wyrównania. Także „Bracia ofensywni” byli autorami gola na 2:1, bo w 45. minucie (grano 2x35 minut) po rozprowadzeniu akcji przez Tomasza Wróbla Mieczysław dośrodkował z prawego skrzydła w pole bramkowe rywali, a Adrian z bliska dokładnie przymierzył i piłka odbijając się od słupka wtoczyła się do siatki.

Wprawdzie rywale atakowali do końca, ale dyrygowana przez Łukasza Kopczyka obrona nie dała się zaskoczyć, natomiast w środku pola prym wiedli Wojciech Grzyb i Tomasz Wróbel, który swoją grę udokumentował ostatnim golem turnieju. Po zagraniu Marcina Polarza, pomocnik mający na swoim piłkarskim liczniku 171 występów w ekstraklasie, wbiegł odważnie w pole karne, minął przeciwnika i płaskim uderzeniem z 15. metra zamknął turniej, w którym drugie miejsce także premiowane awansem do turnieju finałowego zdobyła reprezentacja oldbojów Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W decydującym meczu, rozegranym także w niedzielne przedpołudnie pokonała ona 3:2 drużynę Dolnośląskiego ZPN-u.

Na ceremonii zakończenia turnieju eliminacyjnego, w obecności Prezesów Wojewódzkich Związków: Henryka Kuli – Śląskiego, Tomasza Garbowskiego – Opolskiego i Roberta Skowrona – Lubuskiego gratulacje zwycięzcom i podziękowania pokonanym przekazał Burmistrz Babimostu Zbigniew Woziński, który wręczył także puchar kapitanowi Śląskiego ZPN-u Wojciechowi Grzybowi.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Lubuski Związek Piłki Nożnej +42 3:1 (1:1)
Bramki dla Śląskiego ZPN-u: A. Sikora 2, Wróbel.

ŚlZPN: Stokowy – Kmietowicz, Mariusz Sikora, Kopczyk, Madeja – Polarz, Grzyb, Wróbel – Mieczysław Sikora, Jeleń, A. Sikora oraz Pikuta, Śrutwa. Trener Jacek Góralczyk.

Końcowa kolejność: 1. Śląski ZPN  pkt; 2. Opolski ZPN 6 pkt. 3> Dolnośląski ZPN 3 pkt, 4. Lubuski ZPN 0 pkt.