Reprezentacja dziewczyn

13-latki Śląskiego Związku Piłki Nożnej mocno zaczęły rundę rewanżową

28/03/2018 16:27

W pierwszym meczu rundy rewanżowej eliminacji makoregionalnych do finałów Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U13 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej pewnie sięgnęła po 3 punkty. Podopieczne Krzysztofa Klonka wygrały 7:1 wyjazdowy mecz z rówieśniczkami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Na boisku w Głogówku „strzelanina” nie rozpoczęła się co prawda w samo południe, ale tylko 5 minut potrzebowały nasze reprezentantki, żeby rozwiązać worek z bramkami. Po podaniu najmłodszej w zespole Zuzanny Witek (rocznik 2007) Julia Piętakiewicz celnym uderzeniem dała sygnał do szturmu. Przed przerwą (gra się 2x30 minut) rezultat podwyższyły jeszcze Wiktoria Karolska w 17 minucie gry i Laura Kłębek w 21 minucie spotkania.

Po przerwie przewaga zespołu trenera Klonka rosła z minuty na minutę i znowu jako pierwsza wpisała się na listę strzelczyń Piętakiewicz, trafiając w 36 minucie po podaniu Kłębek. Prawdziwy festiwal goli kibice zobaczyli, gdy rozpoczął się ostatni kwadrans gry, bo co minutę notowaliśmy bramkę: 45 minuta – Nikola Żuchowicz po podaniu Zuzanny Witek, 46 minuta – Julia Piętakiewicz z karnego, którego sama wywalczyła i 47 minuta... opolanki, które po rzucie rożnym główkując strzeliły honorowego gola. Ostatnie słowo i tak należało jednak do reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a konkretnie do Piętakiewicz, która po zagraniu Emilii Warelis w 53 minucie ulokowała piłkę w krótkim rogu i swoim czwartym trafieniem w tym meczu postawiła pieczęć na zwycięstwie.

- Początek mieliśmy bardzo nerwowy, ale dziewczyny z minuty na minutę się rozkręcały – wyjaśnia Krzysztof Klonek. - Dużo brakuje jeszcze do ideału, ale mecz był pod naszą pełną kontrolą. Przeciwniczki wykorzystały warunki fizyczne przy rzucie rożnym, a oprócz tego oddały może jeszcze jeden strzał z 25 metrów. Trudno jednak mówić, że stworzyły nim zagrożenie. My natomiast wielu sytuacji nie wykorzystaliśmy, bo ten i tak okazały wynik mógł być jeszcze wyższy. Warto podkreślić bardzo dobrą grę i skuteczność Julii Piętakiewicz. Zawodniczka Polonii Tychy zagrała najlepiej.

Po zwycięstwie w Głogówku reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 ma na koncie 9 punktów, a do zakończenia eliminacji, z których dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, pozostały jeszcze dwa spotkania: 11 kwietnia z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej na wyjeździe i 23 maja z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej u siebie.

Opolski Związek Piłki Nożnej U13 – Śląski Związek Piłki Nożnej U13 1:7 (0:3)
Bramki dla ŚlZPN: Piętakiewicz 5, 36, 46-karny i 53; Karolska 17, Kłębek 21, Żuchowicz 45.
ŚlZPN: E. Sikora (Sok) – Kielesz, A. Sikora, Legierska, Warelis – Witek, Predecka, Szczęsna – Żuchowicz, Szatka, Piętakiewicz oraz Tuszyńska, Palichleb, Karolska, Kłębek,Talik, Ostalecka. Trener Krzysztof KLONEK.