Reprezentacja dziewczyn

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej 16-latek przegrała walkę o awans

23/05/2018 18:31

Do ostatniego meczu fazy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich do lat 16 reprezentantki Śląskiego Związku Piłki Nożnej przystąpiły ze świadomością, że tylko zwycięstwo z rówieśniczkami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej pozwoli wywalczyć awans do turnieju finałowego.

Podopieczne Szymona Mlynka nie wykorzystały jednak atutu swojego boiska i po porażce 1:2 poniesionej na murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego zakończyły rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

Do decydującego boju reprezentacja ŚlZPN przystąpiła osłabiona, bo zabrakło kontuzjowanej Hałatek oraz Ogierman i Brzęczek. W dodatku Miś, która już na rozgrzewce zgłaszała problemy zdrowotne, wytrwała na boisku tylko 20 minut. To wszystko przełożyło się na grę, która w pierwszej połowie wyglądała słabo. Tylko jeden strzał z rzutu wolnego, wykonanego w 24 minucie przez Nowak, można zaliczyć do groźnych, ale piłka minęła cel. Celnie, jednak zdecydowanie za słabo strzeliła natomiast Kryspin, kończąc uderzeniem z 14 metra akcję po podaniu Fuchs. Natomiast przeciwniczki częściej były przy piłce i atakowały groźnie, ale Majewska była czujna.

Po przerwie obraz gry zmienił się diametralnie. Od pierwszych sekund drugiej połowy na bramkę gości sunął atak za atakiem. W 45 minucie niewiele brakowało, a po zagraniu Fuch interweniując obrończyni reprezentacji Dolnośląskiego ZPN strzeliłaby samobójczego gola, ale jej mocne uderzenie obroniła dobrze ustawiona bramkarka. Poradziła sobie także z główką Guzik w 48 minucie, a kolejna główka Czechowskiej w 51 minucie była niecelna, tak samo jak strzał Guzik z woleja z 14 metra w 55 minucie.

I nagle karta się odwróciła. Piłka wybita przez rywalki z piątki znalazła się w 58 minucie za linią obrony reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a Czechowska przegrała pojedynek biegowy z napastniczką, która wbiegła w pole karne i płaskim strzałem posłała piłkę w długi róg. W 66 minucie druga wizyta rywalek w polu karnym Majewskiej zakończyła się drugim trafieniem, bo po wślizgu Czechowskiej arbiter wskazała na „wapno”, a strzał z 11 metrów okazał się nie do obrony.

Co prawda 2 minuty później Krawczyk w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym wykonanym przez Nowak strzałem z 6 metra pod poprzeczkę strzeliła kontaktowego gola, ale pozostałe ataki okazały się już nieskuteczne i przygoda 16-latek z reprezentacją Śląskiego Związku Piłki Nożnej dobiegła końca.

Materiał wideo można oglądać TUTAJ.

Śląski Związek Piłki Nożnej U16 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U16 1:2 (0:0)
Bramka dla ŚlZPN Krawczyk 69 min.
ŚlZPN: Majewska – Kamińska, Czechowska, Kubik – Fuchs (67. Skupień), Stolarczyk, Nowak, Guzik, Konkol – Miś (22. Tobiczyk), Kryspin (62. Krawczyk). Trener Szymon MLYNEK.
Żółte kartki: Nowak, Kubik.