Reprezentacja dziewczyn

13-letnim reprezentantkom Śląskiego Związku Piłki Nożnej też przyszło przełknąć gorycz porażki

23/05/2018 18:59

Zamykające środowy „czwórmecz” eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich z reprezentacjami Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zawodniczki w kategorii U13 też poniosły porażkę.

Podopieczne Krzysztofa Klonka, które już wcześniej zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, wprawdzie przez godzinę (gra się 2x30 minut) dominowały na murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego, ale rywalki były skuteczniejsze.

W pierwszym kwadransie gry zespół gości został zepchnięty do defensywy, ale po strzale Kielesz piłka otarła się o słupek, Pietkiewicz spudłowała w sytuacji sam na sam, a strzał Witek z wolnego bramkarka przeciwniczek obroniła z najwyższym trudem. W odpowiedzi wystarczyła jedna kontra i w sytuacji trzy na jedną obrończynię piłkarki z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w 15 minucie okazały się bezlitosne.

Ta stracona bramka podcięła skrzydła gospodyniom, ale przed przerwą wypracowały jeszcze jedną okazję, bo po rzucie rożnym wykonanym przez Witek Kielesz oddała strzał głową, a piłka przeleciała obok okienka. W przerwie Krzysztof Klonek „poprawił celowniki” swoim zawodniczkom i już w 32 minucie Piętakiewicz skutecznie sfinalizowała akcję, a w 41 minucie Małecka po zagraniu Witek efektownym lobem zapewniła reprezentacji ŚlZPN prowadzenie.

To jednak nie był koniec meczu, bo po stracie drugiego gola przeciwniczki okazały się bardziej skoncentrowane. Najpierw wykorzystały błąd środkowych obrończyń i w 46 minucie wyrównały wykorzystując sytuację sam na sam, a w 55 minucie w zamieszaniu w polu karnym po strzale z trudnej pozycji piłka wpadła do siatki tuż przy słupku i wynik został ustalony, a trenerowi pozostał materiał do analizy przed ogłoszeniem składu kadry na turniej finałowy.

Materiał wideo można oglądać TUTAJ.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U13 2:3 (0:1)
Bramki dla ŚlZPN: Piętakiewicz 32 min, Małecka 41 min.
ŚlZPN: Malik – Małecka, Sikora, Legierska, Warelis – Kielesz, Kłębek, Witek, Żuchowicz – Predecka, Piętakiewicz oraz Tuszyńska, Karolska, Ozieriańska, Ostalecka, Szatka, Kowalczyk. Trener Krzysztof KLONEK.