Reprezentacja dziewczyn

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 dziewcząt awansowała do finału

3/06/2018 11:10

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 dziewcząt wygrała turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich! Podopieczne Krzysztofa Klonka w ostatnim meczu na boiskach w Warce pokonały rówieśniczki z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej 1:0 i zagrają w finale, który rozegrany zostanie 16 czerwca.

- Jedyna bramka niedzielnego przedpołudniowego meczu padła na 9 minut przed ostatnim gwizdkiem, czyli w 41 minucie gry - mówi Krzysztof Klonek. - Po wrzutce Witek pod bramką rywalek powstało ogromne zamieszanie, w którym zawodniczka z drużyny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej skierowała piłkę do swojej bramki.

Reprezentacja ŚlZPN nie musiała więc czekać na wynik równolegle rozgrywanego spotkania Mazowiecki ZPN - Podkarpacki ZPN tylko po ostatnim gwizdku, kończącym spotkanie z Pomorskim ZPN od razu mogła świętować zdobycie medalu. O tym jakiego będzie koloru dowiemy się po finale. Na razie wiemy tylko tyle, że rozegrany on zostanie 16 czerwca na neutralnym terenie.

Rywalem zespołu Krzysztofa Klonka będzie zespół Wielkopolskiego ZPN, który okazał się najlepszy w drugim turnieju półfinałowym rozegranym w Pniewach i Sierakowie. Co prawda po pierwszym dniu zmagań prowadziła reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, wyprzedzając reprezentację Wielkopolskiego ZPN oraz Lubuskiego PZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN, ale ostatecznie to broniące tytułu mistrzowskiego Wielkopolanki zakończyły rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli.

Miejsce finału wyznaczy Polski Związek Piłki Nożnej, wybierając stadion w połowie drogi między Katowicami, a Poznaniem.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 dziewcząt - Pomorski Związek Piłki Nożnej U13 dziewcząt 1:0 (0:0)
ŚlZPN: E. Sikora - Małecka, A. Sikora, Legierska, Warelis - Kielesz, Witek, Tuszyńska, Żuchowicz - Predecka, Piętakiewicz oraz Karolska, Szatka, Ostalecka, Ozieriańska, Kłębek, Kowalczyk. Trener Krzysztof KLONEK.