Reprezentacja dziewczyn

Reprezentacja Śląskiego ZPN U13 dziewcząt Mistrzem Polski Kadr Wojewódzkich

16/06/2018 12:56

W finałowym meczu Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U13 dziewcząt reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej okazała się lepsza od broniących tytułu rówieśniczek z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczne Krzysztofa Klonka po rozegranym w Wiśle spotkaniu, zakończonym bezbramkowym remisem, wygrały w karnych 4:3.

W pierwszej połowie nie brakowało sytuacji bramkowych, bo obydwie drużyny postawiły na grę ofensywną. Najbliżej zdobycia bramki była w 13 minucie Pawlak, która popisała się potężnym uderzeniem z dystansu, ale E. Sikora zdołał odbić piłkę, która jeszcze trafiła w słupek. W kolejnej akcji Wielkopolanek solowym rajdem popisała się Cyraniak, która lewym skrzydłem wbiegła w pole karne, ale zabrakło jej sił na oddanie groźnego strzału i bramkarka Śląskiego ZPN spokojnie złapała piłkę. W odpowiedzi Witek strzeliła minimalnie za wysoko, a w 27 minucie Piętakiewicz posłała futbolówkę obok słupka.

Po przerwie, choć obydwie drużyny wyprowadzały ciekawe akcje, żadnej nie udało się sfinalizować sytuacją bramkową i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne. Już pierwszy strzał Rusinek E. Sikora obroniła, a później wszystkie zawodniczki trafiały, aż do ostatniej serii. W niej Betka spudłowała i reprezentantki Śląskiego ZPN mogły zacząć taniec radości, zakończony wręczeniem złotych medali i pucharu przez prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kulę, reprezentującego razem z Józefem Grząbą Polski Związek Piłki Nożnej.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej U13 Dziewcząt - Śląski Związek Piłki Nożnej U13 Dziewcząt 0:0 w karnych 3:4

Karne: Rusinek (obroniła E. Sikora), 0:1 - Karolska, 1:1 - Drożak, 1:2 - Witek, 2:2 - Cyraniak, 2:3 - Predecka, 3:3 - Kuleczka, 3:4 - Piętakiewicz, Betka (strzał obok słupka).

Sędziowała Magdalena Syta (Małopolski ZPN).

WIELKOPOLSKI ZPN: Sojka (31. Kaczmarek) - Filipiak, Betka, Przybył, Owczarczak - Drożyńska, Drożak, Kuleczka, Pawlak, Cyraniak - Tokar oraz Wierzbińska, Rusinek, Kubiak, Cieślak, Kościelak, Budasz. Trenerka Anna JANKOWSKA.

ŚLĄSKI ZPN: E. Sikora - Małecka, A. Sikora, Legierska, Warelis - Kielesz, Witek, Tuszyńska, Żuchowicz - Predecka, Piętakiewcz oraz Karolska, Kłębek, Szatka, Kowalczyk, a także Ozieriańska, Ostalecka, Malik. Trener Krzysztof KLONEK.