Futsal

O Wandzie co nie chciała... przegrać

14/01/2018 18:45

Rozegrany w tyskiej hali turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18 kobiet w futsalu był popisem Wandy Kraków.

Drużyna spod Wawelu w swojej grupie eliminacyjnej pokonała w sobotę Zantkę Chorzów 3:1 i Unifreeze Górzno 6:1, gwarantując sobie awans do fazy pucharowej. W niedzielę także na Weronikę Wójcik i spółkę nie było mocnych. W ćwierćfinale pokonały 2:1 Pragę Warszawa. W półfinale 2:0 wygrały z broniącym tytuł zespołem AZS UW Warszawa, a w finale, podobnie jak w fazie grupowej – nie dały szans zespołowi Unifreeze Górzno i zwycięstwem 4:1 postawiły pieczęć na mistrzostwie!

Już w 54 sekundzie finału (grano 2x8 minut efektywnego czasu) krakowianki zdobyły pierwszego gola. Uderzeniem z dystansu w okienko popisała się bowiem Weronika Wójcik. W 5 minucie gry najlepsza strzelczyni całego turnieju Julia Basta podwyższyła prowadzenie Wandy. Wynik 2:0 pozwolił faworytkom grać w drugiej połowie spokojnie i zaatakować w końcówce. 111 sekund przed końcowym gwizdkiem najlepsza zawodniczka finału Weronika Wójcik kolejnym uderzeniem z dystansu podwyższyła rezultat na 3:0, a 31 sekund później Julia Basta jak na królową strzelczyń przystało, finalizując akcję drużyny, sprawiła, że kibice z Krakowa mogli już zacząć świętować. Nie popsuła im humoru nawet bramka stracona 4 sekundy przed końcową syreną, Dominika Kopińska strzeliła honorowego gola dla wicemistrzyń Polski.

Podczas ceremonii dekoracji warto podkreślić zachowanie warszawianek, które w trakcie finału dopingiem wspierały „wiecznie drugi” zespół Unifreeze, ale gdy krakowianki szły po odbiór złotych medali to oddający tytuł zespół z Warszawy utworzył szpaler i symbolicznie pogratulował w ten sposób nowemu mistrzowi.

Dodajmy, że w meczu o 3 miejsce AZS UW Warszawa 1:0 po golu strzelonym już w 13 sekundzie gry przez Emilię Jarzynę wygrał z Pogonią Tczew i zdobył brązowe medale. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Respekt Myślenice wygrywając 4:1 mecz o 5 miejsce Bielawianką oraz Praga Warszawa zwyciężając 3:2 w meczu o 7 miejsce drużynę Rolnika Biedrzychowice.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Katarzynę Włodarczyk z AZS UW Warszawa, a miano najlepszej bramkarki przyznano Annie Bałuszyńskiej z Wandy.

O występie zespołów reprezentujących Śląski Związek Piłki Nożnej, które zajęły miejsca od 9 do 12 pisaliśmy tutaj. Zdjęcia z turnieju można oglądać tutaj.