Futsal

Pogoń Imielin wysoko zawiesiła poprzeczkę Rekordowi Bielsko-Biała

14/01/2018 19:37

Na parkiecie hali MOSiR w Mikołowie o tytuł Mistrza Śląska U12 w futsalu rywalizowali zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi. To trzeci już w tym roku turniej z tego cyklu i możemy po nim stwierdzić, że tradycyjnie do finału doszli zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała, którzy napotkali jednak na opór ze strony Pogoni Imielin!

Już w fazie grupowej turnieju zorganizowanego przez działaczy KS Kamionka, którzy za miesiąc będą gospodarzami Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 w futsalu los zetknął te dwa zespoły. W bezpośrednim starciu zanotowały one bezbramkowy remis. Imielinianie jednak "po drodze" pokonali 2:0 zarówno MKS Zaborze jak i GSF Gliwice, a bielszczanie po zwycięstwie 2:0 z GSF, wygrali „tylko” 1:0 z MKS Zaborze. To oznaczało, że z pierwszego miejsca w grupie B wyszła Pogoń, a Rekord był drugi. W grupie A po bezbramkowym remisie w ostatnim spotkaniu eliminacji KS Burza Borowa Wieś – United Żywiec lepszy dorobek mieli żywczanie, którzy pokonali 1:0 Milenium Gliwice i 3:0 KS Kamionka Mikołów, a ich rywale po wygranej 3:0 z Kamionką zremisowali 1:1 z Milenium.

Dlatego w półfinale United zagrał z Rekordem i przegrał 1:4, a Pogoń po bezbramkowym remisie z Burzą wygrała w karnych 3:2 i w walce o medale doszło do rewanżów za potyczki w grupach. Tym razem w spotkaniu o 3 miejsce drużyna z Żywca nie zostawiła już cienia wątpliwości kto jest lepszy i pokonała Burzę 3:0. Niezwykle emocjonujący był natomiast finał. Przez 5 minut trwała zaciekła walka, w której minimalną przewagę mieli bielszczanie, ale imielinianie wyprowadzili skuteczną kontrę i Igor Rogowski zapewnił Pogoni prowadzenie. Bielszczanie odpowiedzieli dokładnie minutę później uderzeniem Kacpra Pieniądza, który z 8 metra pokonał Wojciecha Bębna. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniej minuty meczu (grano 10 minut efektywnego czasu). A gdy do końcowej syreny zostało 37 sekund Alan Komras z Rekordu, wykonując wolnego z 9 metra, trafił w okienko i zapewnił bielszczanom tytuł Mistrza Śląska U12 w futsalu.

Brawa należą się zarówno zwycięzcom, jak i pokonanym, bo podopieczni Łukasza Stęchłego, już ze srebrnymi medalami na piersiach, ustawili się w szpalerze, żeby w ten sposób pogratulować swoim finałowym rywalom zmierzającym po złote krążki i najbardziej okazały puchar, wręczony przez Stefana Mleczkę - członka zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i prezesa Podokręgu Katowice. A dodajmy, że puchar otrzymała każda drużyna, a medalami uhonorowani zostali wszyscy uczestnicy, którzy nagrodzeni zostali także zestawami pamiątek przekazanych przez Urząd Miejski w Mikołowie.

Warto też wymienić nazwiska pięciu najlepszych zawodników turnieju. Okazali się nimi: Wojciech Bęben (Pogoń Imielin), Konrad Mnich (Burza Borowa Wieś), Szymon Gancarz (United Żywiec), Kacper Pieniądz i Oskar Droździk (Rekord Bielsko-Biała).

A oto wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Śląska U12 w futsalu:
Grupa A: KS Kamionka Mikołów – Burza Borowa Wieś 0:3, TS United Żywiec – GKS Milenium Gliwice 1:0, Kamionka – United 0:3, Burza – Milenium 1:1, Kamionka – Milenium 0:5, Burza – United 0:0.
Grupa B: LKS Pogoń Imielin – MKS Zaborze 2:0, GSF Gliwice – Rekord Bielsko-Biała 0:2, Pogoń – GSF 2:0, Zaborze – Rekord 0:1, Pogoń – Rekord 0:0, Zaborze – GSF 1:2.

Półfinały: United – Rekord 1:4, Pogoń – Burza 0:0 w karnych 3:2.

O 7 miejsce: Zaborze – Kamionka 2:2 w karnych 5:4. O 5 miejsce: GSF – Milenium 0:0 w karnych 3:2. O 3 miejsce: United – Burza 3:0.

Finał: Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Imielin 2:1
0:1 – Rogowski (5:32), 1:1 – Pieniądz (6:32), 2:1 – Komraus (9:23-wolny).
Sędziowali: Rafał Kandzia, Rafał Lasyk, Michał Rosołek.
REKORD: Filip Dyduch, Jakub Florek – Maciej Gołąbek, Oskar Droździk, Patryk Madej, Kacper Pieniądz, Antoni Kajstura, Nikolo Wójcik, Norbert Kaspera, Alan Komraus, Marcin Ptak, Filip Leśków. Trenerzy Bartłomiej Nawrat i Mariusz Gąsiorek.
POGOŃ: Wojciech Bęben, Jakub Kulig – Maciej Nalepa, Igor Rogowski, Filip Róg, Szymon Kowalczyk, Szymon Chudzikowski, Maksymilian Kroczek, Antoni Ficek, Kacper Ćwiękała. Trener Łukasz Stęchły.