JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

Różnica dwóch klas w pucharowym ćwierćfinale

7/06/2017 22:44

Grający w grupie spadkowej częstochowskiej klasy okręgowej zespół MLKS Woźniki nie był w stanie dotrzymać kroku III-ligowcowi z Bielska-Białej.

Gospodarzom nie pomógł nawet atut swojego boiska, bo przegrali mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej aż 0:7.

Różnica dwóch klas była widoczna od początku gry, a w 14 minucie na pierwszego gola przekuł ją Czernek po zagraniu Waliczka trafiając z bliska. W 31 minucie Ogrocki, który chwilę wcześniej nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, pokonał golkipera MLKS, wykorzystując podanie Żołny. Wynik pierwszej połowy ustalił Czernek, który zamknął dośrodkowanie Waliczka do... Ogrockiego. Napastnik nie trafił jednak w piłkę, więc skrzydłowy był czujny.
Po przerwie, wprowadzony do gry Maślorz od razu zaznaczył swoją obecność i uderzeniem z 20 metra, trafił idealnie. Piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do siatki.

Znokautowani gospodarze nie podjęli już rękawicy, a goście strzelali dalej. Żołna zakończył składną akcję Hałata z Czernkiem w 67 minucie. W 73 minucie po strzale Maślorza piłka po odbiciu się od poprzeczki spadła za linię bramkową, ale sędziowie tego nie zauważyli. W 80 minucie Solorzano po zagraniu Hałata wykorzystał sytację sam na sam, a 6 minut później po akcji Czernka z Hałatem Kolumbijczyk przypieczętował awans Rekordu.

0:7 - Solorzano, 86 min
Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Widzów 100.
MLKS: Miś - Strzelecki, Mrowiec, Breulich, Maruszczyk - Dzierzan, Zaczyński, Sieradzki, Łoboda - Morcinek, Szewc. Trener Grzegorz BĄK.
REKORD: Góra – Gaudyn, Bojdys (58. Nagi), Rucki (46. Maślorz), Waliczek - Czernek, Szędzielarz, Profic, Żołna - Kubica (46. Hałat), Ogrocki (55. Solorzano). Trener Wojciech GUMOLA.

W pozostałych meczach:

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - Ruch Radzionków 1:2 (0:2)

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - MKS Myszków 4:1 (2:1)

W półfinałach zaplanowanych na 21 czerwca zagrają:

Wiślańskie Stowarzszenie Sportowe z Ruchem Radzinków i zwycięzca zaplanowanego na 14 czerwca meczu MKS Lędziny - GKS Rzdiechowy-Wieprz z Rekordem Bielsko-Biała.