Napastnicy Zielonych Żarki wykorzystali błędy częstochowian

31/03/2018 20:25

Przedostatnia drużyna nigdy nie jest faworytem spotkania, no chyba, że gra z ostatnią ekipą w tabeli. Druga od końca Victoria podejmowała jednak wicelidera Football Factory Częstochowska Klasa Okręgowa, czyli Zielonych Żarki i „zgodnie z planem” przegrała 1:3.

Co prawda pierwsze minuty meczu było bardzo wyrównane, lecz nagle obrona częstochowian popełniła duży błąd w obronie, co wykorzystał Niedbała, który przyjął piłkę na klatkę i skutecznie uderzył z woleja na długi słupek.

Strata bramki podcięła skrzydła gospodarzom, którzy zaczęli gubić się w obronie. Siedem minut po pierwszym trafieniu, sędzia uznał, że faulowany w polu karnym był jeden z piłkarzy gości i bez zawahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Gliński, który wykorzystał swoją okazję i podważył prowadzenie gości. Bramkarz częstochowian co prawda wyczuł intencje strzelca, jednak nie był w stanie zagrodzić futbolówce drogi do siatki.

Goście prowadzili więc po 13 minutach gry 2:0 i nie spoczęli na laurach, tym bardziej, że piłkarze Victorii nadal grzeszyli błędami w grze obronnej. W następnie akcji obrońca stracił piłkę w bezmyślnej próbie dryblingu z napastnikiem Zielonych. Sikora odebrał jednak piłkę, popędził na bramkę i po mocnym strzale wpisał się na listę strzelców.

Wynik 0:3 utrzymał się do 80 minuty. Dopiero w końcówce spotkania piłkarzom Victorii, po wielu nieudanych próbach, udało się w końcu pokonać bramkarza Zielonych. Po wrzutce w pole karne, najszybciej dopadł do niej Korbel i wepchał piłkę obok golkipera do siatki.

Pomimo strzelenia bramki honorowej, gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki, po raz drugi z rzędu. Ekipa z Żarek z powodu złego stanu murawy, rozgrywała dopiero pierwsze spotkanie wiosną, więc w Częstochowie mogła się cieszyć zwycięską inauguracją wiosny.

Victoria Częstochowa – Zieloni Żarki 1:3 (0:3)
0:1 – Niedbała, 7 min
0:2 – Gliński, 13 min (karny)
0:3 – Sikora, 15 min
1:3 – Korbel, 81 min
Sędziował Artur Gawin (Lubliniec).
VICTORIA: Bruś – Sważyk (25. Jędrzyszczak), Sośniak, Radecki, Kaczmarowicz – Lenartowski, Krupa (46. Kłaczyński), Korbel, Suchański, Gawron – Górski. Trener Sebastian ŻEBROWSKI.
ZIELONI: Samek – Konieczko, Bik, Garcarz, Cichor (75. Trepka) – Machura (72. Brodziński), Skrzypczyk (72. Kurpios), Frukacz, Sikora, Gliński (65. Szczepankiewicz) – Niedbała. Trener Mateusz GAWROŃSKI.
Żółte kartki: Krupa, Gawron, Korbel, Kaczmarowicz.