Czwarta liga w Wodzisławiu Śląskim

17/06/2017 22:11

Sobotnie popołudnie w Wodzisławiu Śląskim z pewnością na długo zapamiętają kibice, którzy tego dnia wybrali się na stadion przy ulicy Bogumińskiej. MKP Odra Centrum po bardzo dobrym spotkaniu pokonała 2:1 Przyszłość Rogów i ostatecznie to właśnie Odra, która była beniaminkiem rozgrywek Zina klasa okręgowa - III grupa, uzyskała awans do IV ligi.

Mecz wicelidera z liderem był grą o wszystko dla obu zespołów, ale rozpoczął się spokojnie. W 15 minucie pierwszą okazję do zdobycia gola miał Bartłomiej Socha, jego główka nie znalazła jednak drogi do siatki. Pierwszy raz kibice Odry z bramki cieszyli się w 23 minucie. Z pozoru niegroźny rzut wolny na czterdziestym metrze boiska dobrze wykonał Socha. Jego wrzutka spadła idealnie tuż przed bramkarzem Przyszłości, a tam głową do siatki piłkę skierował Kacper Krupiński.

Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo bo już pięć minut później mieliśmy 1:1. Tym razem zamieszanie w polu karnym zmusiło Marcina Malinowskiego do zagrania futbolówki w światło bramki i pomimo ofiarnej interwencji Huzarewicza piłka wtoczyła się do bramki tuż obok słupka.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli szanse na zdobycie jeszcze jednej bramki ale w sytuacji sam na sam Tomasz Zieliński trafił wprost w bramkarza.

Druga połowa stała od samego początku pod znakiem totalnej dominacji MKP Centrum. Zawodnicy z Wodzisławia przez większość czasu nie opuszczali połowy swoich przeciwników. Taktyka wysokiego pressingu przyniosła pozytywne efekty w postaci okazji bramkowych.

Gola ostatecznie dającego awans do IV ligi strzelił w 67 minucie Jakub Panic. Wykorzystał on prostopadłe podanie Sochy i trafił podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego.

Gospodarze mieli jeszcze kilka szans do zdobycia bramki, ale ostatecznie ani Jakub Panic ani Łukasz Skrobacz nie potrafili pokonać Beniamina Jastrzębowskiego. Skromne, ale zasłużone zwycięstwo pozwoliło jednak wodzisławianom przeskoczyć w tabeli bezpośredniego rywala o jeden punkt i cieszyć się z drugiego z rzędu awansu.

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – Przyszłość Rogów 2:1 (1:1)
1:0 – Krupiński, 23 min (głową)
1:1 – Malinowski, 27 min (samobójcza)
2:1 – Panic, 67 min
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 300
ODRA: Huzarewicz – Stachurski, Krupiński, Malinowski, Lukoszek – Zieliński, Skrobacz (87.  Kocztorz), Cichy (73. Bugdoł), Kocerba (46. Panic), Lapczyk – Socha. Trener Bartłomiej SOCHA.
PRZYSZŁOŚĆ: Jastrzębowski – Wojtala (76. Wala), Pucka, Szymiczek, Pietrasz – Benauer, Zychma, Kukla (70. Jaszczak),  Pawelec, Szkatuła – Kucharski. Trener Tomasz SOSNA.
Żółte kartki: Malinowski, Krupiński.