Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

W Turzy Śląskiej liczą, że się utrzymali

17/06/2017 23:42

Po zakończonym remisem 4:4 meczu ze Stalą Brzeg Unia Turza Śląska zakończyła sezon 2016/2017 na 15 miejscu w tabeli III ligi. Czy to znaczy, że beniaminek utrzymał się na szczeblu międzywojewódzkim?

Odpowiedź na to pytanie da... Polonia Bytom. Jeżeli bytomianie nie przystąpią do trzecioligowych rozgrywek to wtedy zespół z Turzy Śląskiej uniknie degradacji.

Szalony mecz, podsumował szalony sezon. Już po 12 minutach było 0:2 bowiem w 9 minucie najmniejszy na boisku Nowacki wyskoczył wyżej niż Dawid Pawlusiński i główkując pokonał Musioła. Bramkarz gospodarzy skapitulował także 3 minuty później gdy Gajda wolejem z 10 metra zakończył akcję gości. Gdy Polak odpowiedział płaskim uderzeniem z 15 metra w 40 minucie wydawało się, że po przerwie Unia pójdzie za ciosem. Ledwo jednak rozpoczęła się druga połowa Lipiński dobitką strzału Nowackiego znowu zapewnił Stali dwubramkową przewagę. To samo zrobił 2 minuty po tym jak w 64 minucie gry Hanzel po faulu na nim wykorzystał rzut karny.

Minutę później jednak Polak po solowej akcji z ostrego kąta zaskoczył źle ustawionego bramkarza gości, a w 79 minucie Dariusz Pawlusiński po wolnym wykonanym przez Sikorskiego i główce Szczurka wykonał skuteczną dobitkę z bliska.
Po tym golu amunicja obydwu zespołom wyraźnie się już wyczerpała i zgodnie poczekały na ostatni gwizdek.

- Gdybyśmy wygrali utrzymanie mielibyśmy już w kieszeni – podsumował Piotr Hauder. - Ale remis też może się okazać cenny, bo z Bytomia płyną wieści, że Polonia nie przystąpi do III-ligowych rozgrywek. Zaliczyliśmy serię 7 spotkań bez porażki. Po fatalnej rundzie jesiennej stanęliśmy na nogach i graliśmy dobrze, wykonując dobrą pracę na najwyższych obrotach. Tak było także w tym meczu choć wynik tego nie odzwierciedla. Zasłużyliśmy dobrą grę na przekonujące zwycięstwo, ale może się okazać, że ten remis też da nam utrzymanie. Musimy jednak jeszcze poczekać...

Unia Turza Śląska – Stal Brzeg 4:4 (1:2)
0:1 – Nowacki, 9 min (głową)
0:2 – Gajda, 12 min
1:2 – Polak, 40 min
1:3 – Lipiński, 46 min
2:3 – Hanzel, 64 min (karny)
2:4 – Lipiński, 66 min
3:4 – Polak, 67 min