Diamentowa Odznaka PZPN dla Huberta Kostki

18/06/2017 15:15

Obchody 110-lecia LKS 07 Markowice trwają od piątku i potrwają w sumie 8 dni. Ostatnim punktem programu jest bowiem zaplanowany na 24 czerwca turniej o Puchar Prezydenta Raciborza, festyn sportowy, część artystyczna i zabawa taneczna.

Była już prelekcja o historii klubu. Był turniej 10-latków wygrany. A najważniejszy punkt jubileuszu miał miejsce dzisiaj. O godzinie 10.00 odprawiona została bowiem msza święta za zawodników, działaczy, kibiców i sympatyków klubu, a następnie dokonano wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewce nowego sztandaru.

Pierwszego gwoździa wbił prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula. Podczas uroczystego spotkania w sali szkolnej ZSP nr 1 w Raciborzu uhonorował on także najbardziej znanego sportowca wywodzącego się z Markowic, które do końca 1976 roku były samodzielną wsią, a od 1977 roku są dzielnicą Raciborza. Mowa oczywiście o Hubercie Kostce, który w barwach Górnika Zabrze wywalczył 8 tytułów mistrza Polski oraz 6 razy zdobył Puchar Polski, ale przede wszystkim może się pochwalić złotym medalem igrzysk olimpijskich z 1972 roku w Monachium. Ponadto jako trener zdobył mistrzowski tytuł z Szombierkami Bytom i dwukrotnie Górnikiem Zabrze. Za te wszystkie osiągnięcia został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Diamentową Odznaką PZPN.