Radzionkowianie gospodarzami finału Pucharu Polski

21/06/2017 23:23

W półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego podejmował Ruch Radzionków. Wicemistrz bielskiej okręgówki uległ wicemistrzowi I grupy IV ligi 2:4 i to radzionkowianie awansowali do finału, którego w sobotę będą gospodarzem.

Goście w pierwszej połowie strzelili dwa gole, ale wiślanie szybko odpowiedzieli kontaktowym trafieniem, a w 71 minucie nawet doprowadzili do wyrównania. Błyskawiczna odpowiedź Kulińskiego, a następnie trafienie Cepka w końcówce potwierdziło wyższość Ruchu, grającego przecież  klasę wyżej.

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe – Ruch Radzionków 2:4 (1:2)
0:1 – Leszczyński, 20 min
0:2 – Borowiec, 27 min
1:2 – S. Juroszek, 30 min
2:2 – S. Juroszek, 71 min
2:3 – Kuliński, 74 min
2:4 – Cepek, 87 min
Sędziował Paweł Dziopak (Tychy). Widzów 200.
WSS: Pękała – Pilch, Kotrys, D. Rucki, B. Rucki – S. Juroszek (89. Płoszaj), D. Mazurek (70. Chmiel), Kubica, M. Mazurek (86. Marekwica) – Stawicki (76. D. Juroszek), Tomala. Trener Tomasz WUWER.
RUCH: Kucharski – Banaś, Gieroń (58. Staszowski), Harmata, Bąk – Trzcionka, Dziewulski, Nowara (58. Kuliński), Borowiec (76. Cepek) – Hermasz, Leszczyński (58. Wojsyk). Trener Marcin DZIEWULSKI.
Żółte kartki: Pilch, D. Rucki 60 – Wojsyk, Hermasz.