Radosław Gilewicz nadal w wysokiej formie

8/08/2017 12:30

Reprezentacja Śląska Oldbojów, przygotowująca się do pierwszego występu w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, zaplanowanego na 22 sierpnia w Podlesiu, pokonała po dobrym występie w wyjazdowym spotkaniu A-klasową Ostoję Żelisławice 5:3.

Znakomitą skutecznością strzelecką popisał się Radosław Gilewicz. "Radogol" zdobył w tym meczu aż cztery bramki i był głównym aktorem spotkania, w którym znani z ligowych boisk śląscy piłkarze nie dali szans dużo młodszym od siebie zawodnikom z Żelisławic.

Tylko początek spotkania toczył się pod dyktando prowadzonych przez grającego trenera Artura Opeldusa gospodarzy, którzy dwa razy zaskoczyli obronę rywali i prowadzili 2:0. Później do głosu doszła RŚO, a konkretnie 10-krotny reprezentant Polski, zdobywca Pucharu Niemiec, 5-krotny mistrz Austrii oraz zdobywca puchar Austrii oraz król strzelców ligi austriackiej. Już w 24 minucie 46-latek wyrównał stan meczu, a po przerwie bez większych problemów przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Natomiast pieczęć na zwycięstwie postawił Kmietowicz.

LKS Ostoja Żelisławice – Reprezentacja Śląska Oldbojów 3:5 (3:2)
Bramki: Kocot, Mzyk, K. Opoka – Gilewicz 4, Kmietowicz.
OSTOJA: P. Syrek - Jendyk, Stefański, Jureczko, Szaługa - K. Opoka, Sierka, Kocot, Mzyk, Opeldus - Leszczyński oraz A. Syrek, D. Opoka, Stebnicki, Śliwa.
RŚO: Brzenk – Maciejewski, Adamski, Goździcki – Myszor, Kryger, Toborek, Kmietowicz – Pikuta, Gilewicz oraz Kondzielnik i Cieńciała.