Unia Turza Śląska nadal bez punktu

14/08/2017 20:48

Liderująca po pierwszej kolejce w III-ligowej tabeli Stal Brzeg pewnie powiększyła swój dorobek wygrywając z Unią Turza Śląska 2:0. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 56 minuty, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza gości.

Musioł już w 11 minucie obronił strzał Szymkowiaka, a w 18 minucie wygrał pojedynek z Lipińskim, który w 25 minucie uderzył celnie z 17 metra, ale bramkarz Unii sparował piłkę na poprzeczkę. Co prawda w 29 minucie golkiper turzan nie był już w stanie zapobiec utracie gola, ale wtedy wyręczył go Dawid Pawlusiński po strzale Lipińskiego wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki. Później Nowacki dwa razy musiał uznać wyższość Musioła, który w 33 minucie nogą odbił piłkę w pojedynku oko w oko z pomocnikiem Stali, a w 36 minucie po strzale z 5 metra piersią zagrodził drogę futbolówce, która wyszła na rzut rożny. Na ten napór podopieczni Piotra Haudera odpowiedzieli dwa razy. W 11 minucie Polak w idealnej sytuacji bramkowej z 12 metra strzelił obok okienka, a w 44 minucie po wrzutce Setlaka Musiolik przestrzelił, główkując z 8 metra.

Po przerwie nadal trwała nawałnica gospodarzy, a Lipiński w 49 minucie kolejny raz dziwił się, że nie zdobył bramki, choć celnie główkował z 5 metra. Musioł popisał się też w 54 minucie broniąc w sytuacji sam na sam z Szymkowiakiem, ale w 56 minucie okazał się bezradny, gdy po wrzutce Kolanki Lipiński wślizgiem z 5 metra wepchnął piłkę do siatki. Bramkarz Unii skapitulował jeszcze w 69 minucie po strzale Nowackiego z rzutu karnego, podyktowanego za faul Powały na Lipińskim, ale i tak został określony mianem najlepszego zawodnika meczu. Nie przełożyło się to jednak na dorobek punktowy Unii, bo w grze ofensywnej turzan zabrakło argumentów. Choć w 53 minucie Setlak strzelił groźnie z 17 metra, a w 58 minucie Dariusz Pawlusiński uderzał z 12 metra, to piłka mijała cel. Na 14 strzałów tylko jeden, niezbyt groźny, był celny. Żeby punktować zawodnicy z Turzy Śląskiej muszą więc poprawić celowniki.

Stal Brzeg – Unia Turza Śląska 2:0 (0:0)
1:0 – Lipiński, 56 min
2:0 – Nowacki, 69 min (karny)
Sędziował Hubert Sarżyński (Wrocław). Widzów 400.
STAL: Stitou – Jurek, Sikorski, Pożarecki, Maj – Kolanko (64. Gajda), Zalewski, Nowacki, Bronisławski, Szymkowiak (74. Żmuda) – Lipiński (89. Kulczycki). Trener Krystian PIKAUS.
UNIA: Musioł – Dawid Pawlusiński (46. Dariusz Pawlusiński), Kuczok, Powała, Krzyżok (57. Szymiczek) – Glenc (80. Dudała), Zarychta, Setlak (64. Gładkowski), Polak, Musiolik – Hanzel. Trener Piotr HAUDER.
Żółte kartki: Pożarecki – Musiolik, Powała, Hanzel.