Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Podział punktów w Wodzisławiu Śląskim przez nieskuteczność Odry

19/08/2017 21:15

„Nam strzelać nie kazano” - tak kibice w Wodzisławiu skomentowali występ swojej drużyny w spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek Zina klasy okręgowa – III grupa. APN Odra zaledwie zremisowała 1:1 na własnym obiekcie z drużyną Naprzodu Czyżowice. Warto podkreślić, że wodzisławianie w przekroju całego spotkania posiadali ogromną przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować.

Spotkanie kapitalnie ułożyło się dla piłkarzy z Czyżowic, bowiem już w 8 minucie Patryk Adamczyk sprytnie wymanewrował defensywę Odry, po czym uderzył na bramkę, nie dając najmniejszych szans na skuteczną obronę Karolowi Wacławcowi. Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych Tomasza Włoki, gdyż od tej chwili gospodarze rządzili na wodzisławskim boisku niepodzielnie, stwarzając sobie mnóstwo klarownych okazji do zdobycia wyrównującej bramki. Sztuka ta udała się jednak dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy Damian Tarka uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał Michała Lodwicha, dzięki czemu obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 1:1.

W drugiej odsłonie meczu piłkarze Odry postanowili jeszcze mocniej zaatakować rywala, jednak w poczynaniach napastników brakowało cierpliwości i skuteczności. Co z tego, że po przerwie gracze gospodarzy stworzyli co najmniej kilka „stuprocentowych” okazji, skoro nie potrafili skierować piłki do siatki rywali, mimo iż dwukrotnie gracze Odry mieli przed sobą pustą bramkę. Fatalna dyspozycja napastników zdenerwowała trenera Tomasza Włokę, który w mocnych słowach skomentował występ swoich zawodników: – Jestem wściekły i zarazem rozczarowany tym, że stworzyliśmy w dzisiejszym meczu multum sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Nie potrafię opisać swojej frustracji, ten mecz powinniśmy wygrać bez najmniejszych problemów.

Pod koniec meczu oglądaliśmy jeszcze czerwoną kartkę dla zawodnika zespołu gości, gdy bezmyślnym wejściem w nogi rywala popisał się Artur Kurasz. Grający w osłabieniu czyżowiczanie odparli także ostatnie ataki faworyta i wywieźli z Wodzisławia Śląskiego punkt za remis 1:1.

Odra APN – Naprzód Czyżowice 1:1 (1:1)
0:1 – Adamczyk, 8 min
1:1 – Tarka, 45 min
Sędziował Mateusz Konieczny (Kobiór). Widzów 600
ODRA: Wacławiec – Górnicki (85. E. Markiewicz), Przydatek, Radler, Starowicz – Krzyżok, Gać, Sell (57. Gojny), Czogalik (66. Nowak) – Tarka, Paszek (76. Sienkiewicz). Trener Tomasz WŁOKA.
NAPRZÓD: Lodwich – Kurasz, Tatarczyk, Goły, Grabiec – Wierzgoń (46. Podeszwa), Jankowski, Szuścik, Danieluk, Adamczyk (82. Raszczok), Kaczorowski. Trener Bogusław GOŁY.
Żółte kartki: Paszek, Krzyżok – Raszczok, czerwona kartka Kurasz (83, za faul).