Zwycięski start reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13

18/09/2019 18:57

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 rozpoczęła kwalifikacje grupowe do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich od skromnego zwycięstwa 1:0 z rówieśnikami z Podkarpackiego ZPN. Bramkę na wagę 3 punktów, 4 minuty przed końcem spotkania strzelił Oskar Drzyzga.

Na sztucznej trawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego podopieczni Damiana Mikołowicza i Wojciecha Tomasiewicza długo nie mogli przełamać defensywy gości. W pierwszej połowie bliski szczęścia był Danis Matyśkiewicz, który w 19 minucie meczu, po zagraniu Jakuba Kokosińskiego, przymierzył z bliska pod poprzeczkę, ale bramkarz rywali był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. Przeciwnicy też mieli swoją znakomitą okazję, bo w 35 minucie Alex Bród za lekko zagrał w kierunku bramkarza i przeciwnik znalazł się w sytuacji sam na sam. Mateusz Pruchniewski wygrał jednak pojedynek i pierwsza połowa (grano 2x40 minut) zakończyła się bezbramkowo.

Po przerwie goście przeszli do śmielszych ataków i Mateusz Pruchniewski miał okazję zaprezentować swoje wysokie umiejętności, w 43 minucie gry broniąc w sytuacji oko w oko z napastnikiem przeciwników oraz w 45 minucie odbijając piłkę po strzale z bliska. Roszady, których trenerzy dokonali w trakcie spotkania (obowiązują zmiany powrotne) zdały egzamin w końcówce spotkania. Denis Matyśkiewicz popisał się solowym rajdem, przeprowadzoną prawą stroną boiska i dośrodkował na długi słupek, a Oskar Drzyzga, zamykając akcję, główką z 5 metrów ustalił rezultat.

Co prawda w końcówce było nerwowo, bo drużyna pozbawiona lidera obrony - Bartłomiej Zieliński doznał urazu i musiał zejść z boiska - musiała odpierać zmasowane ataki rywali, ale Mateusz Pruchniewski nie dał się pokonać po meczu odbierał zasłużone gratulacje nie tylko od trenera bramkarzy Piotra Wacławczyka.

Śląski ZPN U13 - Podkarpacki ZPN U13 1:0 (0:0)
Bramka Drzyzga.
ŚlZPN: Pruchniewski - Bród, Kriegler, Zieliński, Leszczyk - Tomzik, Swatowski - Matyśkiewicz, Kokosiński oraz Drzyzga, Gaża, Morawiec, Wasilewski, Blacha, Hajda. Trenerzy Damian MIKOŁOWICZ, Wojciech TOMASIEWICZ i Piotr WACŁAWCZYK.

Więcej zdjęć z meczu można oglądać TUTAJ.