Jakub Skowroński poprowadził reprezentację Śląskiego ZPN U14 do pewnej wygranej

18/09/2019 19:26

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14 od mocnego uderzenia rozpoczęła grupowe kwalifikacje Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.

Choć trenerzy Grzegorz Sikora i Mariusz Stiebel przystępowali do meczu z drużyną Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z dozą niepewności, spowodowaną kontuzjami swoich podopiecznych, na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego wszystko potoczyło się po ich myśli. A możne nawet lepiej niż się spodziewali...

Już w 2 minucie gry błyskawicznie rozegrana kontra zakończyła się podaniem Jakuba Skowrońskiego do Kacpra Sobierajskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza gości, płaskim strzałem z 14 metra w długi róg otworzył listę strzelców. W 7 minucie było już 2:0. Tym razem Jakub Skowroński powalczył o piłkę z ostatnim obrońcą przeciwników. Przejął futbolówkę, a następnie rozpoczął solową akcję, szukając miejsca do oddania strzału. Wykonał tyle zwodów ile trzeba było, żeby wypracować sobie pozycję strzelecką i z 7 metra uderzył nie do obrony.

Co prawda w 13 minucie, po rzucie rożnym, goście wykorzystali chwilę dekoncentracji w szeregach naszej drużyny i główką z 6 metra zdobyli kontaktową bramkę, ale na nic więcej Łukasz Kabaj i Tomasz Nowak, stanowiący filary defensywy, już rywalom nie pozwolili. Natomiast po drugiej stronie boiska Jakub Skowroński raz za razem napędzał akcje ofensywne. Szczególnie na początku drugiej połowy (grano 2x40 minut) okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało, ale Kacper Sobierajski nie wykorzystał swoich szans w 45 i 49 minucie, a uderzenie Łukasza Kabaja po solowej akcji w 47 minucie, bramkarz goście efektownie obronił. Wreszcie w 70 minucie po szarży przeprowadzonej prawą stroną boiska przez Szymona Jarka w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Jakub Skowroński i główkując z bliska postawił pieczęć na zwycięstwie.

Wynik 3:1 nie oddaje prawdzie przewagi wypracowanej w trakcie gry przez reprezentację Śląskiego ZPN U14, ale styl w jakim drużyna z rocznika 2006 sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020 mógł się podobać.

Śląski ZPN U14 - Podkarpacki ZPN U14 3:1 (2:1)
Bramki dla ŚlZPN: Sobierajski, Skowroński - dwie.
ŚlZPN: Jaskuła - Kaczyński (78. Podwapiński), Kabaj, Nowak, Synowiec (52. Franke) - Jarek, Gierczak, Sobolewski (41. Figura), Maziarz (71. Szumiński) - Sobierajski, Skowroński. Trenerzy Grzegorz SIKORA, Mariusz STIEBEL i Piotr WACŁAWCZYK.

Więcej zdjęć z meczu można oglądać TUTAJ.