Reprezentacja Śląskiego ZPN U14 dziewcząt zaczęła od zwycięstwa

21/09/2019 15:27

Sezon 2019/2020 w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich w kobiecej piłce nożnej jest inny niż dotychczasowe. Po pierwsze reprezentacje wojewódzkich związków piłki nożnej rywalizują tylko w jednej kategorii wiekowej U14. Po drugie faza kwalifikacyjna, dla makroregionów, nie przebiega na zasadzie mecz i rewanż, ale każdy wojewódzki związek organizuje jeden dwudniowy turniej, w którym zespoły grają każdy z każdym 2x20 minut.

Pierwszy taki turniej dla makroregionu, w którym reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14 dziewcząt, rywalizuje z rówieśniczkami z Podkarpackiego ZPN, Opolskiego ZPN i Małopolskiego ZPN - gospodarza zawodów, odbywa się w Giebułtowie i Modlnicy.

Podopieczne Krzysztofa Klonka i Marcina Trzebuniaka rozpoczęły od spotkania z Małopolankami i choć od początku starały się narzucić rywalkom swój styl gry straciły gola. Strzał z dystansu w 10 minucie zaskoczył Ewę Sikorę, ale nie miało to wpływu na sposób gry naszej drużyny. Efekty odważnych ataków i waleczności przyszły po przerwie. W 27 minucie bowiem Maja Fal dzięki nieustępliwości zdołała wywalczyć odbitą przez bramkarkę piłkę i strzałem z bliska doprowadziła do wyrównania. W 34 minucie natomiast Zuzanna Witek po przejęciu piłki huknęła z 16 metra pod poprzeczkę. Gol, który dał zwycięstwo był jednocześnie ozdobą meczu.

- Początek spotkania był w naszym wykonaniu trochę nerwowy - podsumował przedpołudniowy mecz w Giebułtowie Krzysztof Klonek. - Z każdą minutą meczu nasza gra wyglądała jednak coraz lepiej i nawet ten stracony gol nie wpłynął na obraz potyczki. Przeważaliśmy, a w drugiej połowie jeszcze podkręciliśmy tempo i wygraliśmy zasłużenie.

W drugim sobotnim - popołudniowym - meczu Śląski ZPN rywalizować będzie z Opolskim ZPN, który przed południem 1:2 przegrał z Podkarpackim ZPN.

Małopolski ZPN U14 dziewcząt - Śląski ZPN U14 dziewcząt 1:2 (1:0)
Bramki dla ŚlZPN: Fal, Witek.
ŚlZPN: Sikora (Lozio) - Witkowska, Krakowiak, Bednarek, Thamm - Gutowska, Witek, Pieczka, Fal, Ostalecka - Galus oraz Młynek, Zygulska, Wieczorek, Dubiel, Brzychczy, Słowik. Trenerzy Krzysztof KLONEK i Marcin TRZEBUNIAK.