14-latki zaczęły turniej od zwycięstwa 3:1 z Małopolskim ZPN

19/10/2019 12:16

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14 dziewcząt rozpoczęła drugi turniej fazy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich od zwycięstwa 3:1 z rówieśniczkami z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Podopieczne Krzysztofa Klonka i Marcina Trzebuniaka na boisku w Kotorzu Małym poranny mecz zaczęły wprawdzie grać ospale i po indywidualnym błędzie popełnionym w obronie w 10 minucie rywalki wykorzystały sytuację sam na sam z bramkarką, ale trenerzy błyskawicznie zareagowali. Zmianami w składzie oraz roszadami w ustawieniu wprowadzili zespół na odpowiednie tory i szybko przyszły oczekiwane efekty. W 17 minucie, po prostopadłym podaniu Zuzanny Witek Maja Fal wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką i ustaliła wynik pierwszej połowy (grano 2x20 minut).

Po przerwie znowu prostopadłe podanie, tym razem Dominiki Adamus, otworzyło Mai Fal drogę w pole karne przeciwniczek, a strzał w długi róg w 28 minucie zapewnił naszej reprezentacji prowadzenie. Pieczęć na zwycięstwie postawiła w 33 minucie Zuzanna Witek, która po przesunięciu z pozycji defensywnej pomocniczki na "podwieszoną napastniczkę" popisała się solową akcją. W polu karnym minęła kilka rywalek i zakończyła rajd trafieniem w krótki róg.

- Po stracie gola dokonaliśmy dwóch zmian, które były kluczowe - mówi Krzysztof Klonek. - Do gry weszła Hanna Wieczorek, która zajęła miejsce w środku boiska, a Klaudia Zygulska przeszła na lewą obronę natomiast Marlena Słowik zajęła miejsce na prawej obronie. Zrobiliśmy to po to, żeby poprawić zarówno grę obronną jak i lepiej wyprowadzać piłkę od tyłu. To się nam udało. Tych zmian i roszad było zresztą więcej, bo rotowaliśmy zawodniczkami, żeby znaleźć najlepiej funkcjonujące ustawienie i myślę, że pod tym względem ten mecz też spełnił swoje zadanie. Pierwsza jedenastka się wykrystalizowała.

Drugi mecz reprezentacja Śląskiego, także na boisku w Kotorzu Małym, rozegra o godzinie 16.00, a  rywalem będzie reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Śląski ZPN U14 Dziewcząt - Małopolski ZPN U14 Dziewcząt 3:1 (1:1)
Bramki dla ŚlZPN: Fal - dwie i Witek.
ŚlZPN: Lozio (21. Sikora) - Witkowska, Krakowiak, Bednarek, Thamm - Gutowska, Witek, Młynek, Zygulska, Brzychczy - Fal oraz Wieczorek, Słowik, Adamus, Dubiel, Ostalecka, Parusel, Pieczka, Antończyk. Trenerzy Krzysztof KLONEK i Marcin TRZEBUNIAK.