W sukcesie polskiej piłki nożnej sześcioosobowej mamy śląskie akcenty

21/10/2019 08:13

Biało-czerwoni ponownie – tak jak rok temu w Lizbonie – zostali wicemistrzami świata.

Tym razem w finale turnieju Socca World Cup przegrali na Krecie z Rosją 2:3, a z orzełkiem na piersi wystąpili grający na co dzień w klasie okręgowej Marcin Rosiński z LGKS 38 Podlesianka i Ariel Mnochy z Jedności 32 Przyszowice, a także Paweł Grzywa i Marcin Grzywa obaj występujący w futsalowej ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha najpierw okazali się najlepsi w fazie grupowej, wygrywając z Litwą (6:0) i Marokiem (3:1), remisując z Walią (1:1) i pokonując Belgię (6:1). W fazie pucharowej także spisywali się świetnie zwyciężając: w 1/8 Bułgarię (3:0), w ćwierćfinale Meksyk (7:3) i w półfinale Mołdawię (4:1).

Potknęli się dopiero w meczu o złoto. W pierwszej połowie stracili dwie bramki, a po przerwie, choć dwukrotnie strzelali kontaktowego gola, ostatecznie przegrali 2:3 i zakończyli turniej jako wicemistrzowie świata.