Mateusz Kania otworzył listę strzelców reprezentacji Śląskiego ZPN U12 na turnieju w Ustroniu

25/10/2019 17:28

Drugi turniej trzeciej edycji Międzynarodowych Zawodów "Młode Talenty", współfinansowanych przez Województwo Śląskie, rozpoczął się po myśli reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U12.

Podopieczni Łukasza Stęchłego i Sławomira Sołtysika w pierwszym spotkaniu na sztucznej murawie bocznego boiska Kuźni Ustroń zmierzyli się z rówieśnikami reprezentującymi Stredoslovensky Futbalovy Zvaz i wygrali 1:0 po meczu, który nie tylko prezesowi Śląskiego ZPN Henrykowi Kuli, ale także rodzicom-kibicom i pozostałym widzom dostarczył wielu emocji.

Trzeba od razu dodać, że jednobramkowy rezultat zupełnie nie odzwierciedla przebiegu potyczki. Zaczęła się ona od zdecydowanej przewagi naszej drużyny, ale Miłosz Stolarski w 1 minucie, Mateusz Kania w 5 minucie i Mateusz Klimczak w 13 minucie nie zdołali wykorzystać znakomitych okazji strzeleckich. Po kwadransie spotkania gra się wyrównała, a Jakub Garus obronił pierwszy groźny strzał Słowaka. Od tego momentu rywale przejęli inicjatywę i raz za razem gościli pod naszą bramką, w której Jakub Garus okazał się jednak zaporą nie do pokonania, wygrywając zarówno pojedynek sam na sam w 17 minucie, jak i strzał z bliska w 20 minucie.

Także po przerwie i roszadach w składzie wynik 0:0 nie ulegał zmianie, choć Mateusz Kania w 29 minucie był w sytuacji sam na sam, a Mateusz Klimczak dobrze uderzył z dystansu. Przeciwnicy odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego, po którym Mikołajowi Zuberowi w sukurs przyszła poprzeczka. Wreszcie nadeszła 34 minuta i po akcji Marcela Kowalczyka, który przedarł się prawym skrzydłem i dograł piłkę przed bramkę do zamykającego akcję Mateusza Kani. Strzał w tej sytuacji był już tylko formalnością.

Wydawało się także, że w 44 minucie nic już nie uchroni Słowaków od straty gola, bo Adam Ciućka strzelał z najbliższej odległości, ale obrońca rywali wybił piłkę z linii bramkowej. Także dobitka Oliviera Gielzy nie była skuteczna, a po poprawce Adam Ciućki futbolówka trafiła w poprzeczkę. Po tej kanonadzie przeciwnicy przeprowadzili kontrę i Mikołaj Zuber tym razem z pomocą słupka wyszedł z opresji obronną ręką. Jeszcze w 50 minucie Olivier Gielza był blisko zmiany wyniku, ale strzelając z bliska trafił w bramkarza i ostatecznie spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Śląski Związek Piłki Nożnej U12 - Stredoslovensky Futbalovy Zvaz U12 1:0 (0:0)
Bramka: Kania.
ŚlZPN: Garus (26. Zuber) - Jarosz, Kutera, Mirowski - Stolarski, Czaja, Ciućka, Klimczak - Kania oraz Hachuła, Uchroński, Gielza, Rams, Kowalczyk, Sitak, Podwysocki, Machowski. Trenerzy Łukasz STĘCHŁY i Sławomir SOŁTYSIK.

Więcej zdjęć z meczu można oglądać TUTAJ.