Reprezentacja Śląskiego ZPN U12 remisem przypieczętowała pierwsze miejsce

26/10/2019 13:09

W ostatnim dniu drugiego turnieju trzeciej edycji Międzynarodowych Rozgrywek "Młode Talenty U12", współfinansowanego przez Województwo Śląskie, zanotowaliśmy dwa remisy, które zadecydowały o ostatecznej kolejności.

Pierwsze miejsce na boiska w Ustroniu wywalczył Śląski Związek Piłki Nożnej. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna reprezentująca Stredoslovensky Futbalovy Zvaz, na najniższym stopniu podium stanął zespół reprezentujący Moravskolezsky Krajski Fotbalowy Svaz, a klasyfikację zamknął Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Puchary za wywalczone przez drużyny miejsca  i medale za udział dla każdego zawodnika wręczyli: burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, Artur Kluz - przewodniczący Komisji Oświaty, Rodziny i Polityki Społecznej w Radzie Miasta Ustroń, Stanislav Spila reprezentujący Stredoslovensky Futbalovy Zvaz oraz przedstawiciele organizującego turniej Śląskiego Związku Piłki Nożnej prezes Henryk Kula i wiceprezes Jarosław Bryś.

Zanim jednak puchary trafiły do rąk kapitanów drużyn, a medale zawisły na szyjach zawodników, oglądaliśmy bardzo ciekawe widowiska. W pierwszym meczu na murawie boiska w Ustroniu spotkały się reprezentacje naszych gości zza południowej granicy i Stredolovensky Futbalovy Zvaz remisem 3:3 z drużyną reprezentującą Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz zapewniła sobie wicemistrzostwo.

Emocji nie zabrakło także w ostatnim meczu turnieju, w którym Śląski Związek Piłki Nożnej, remisem 2:2 przypieczętował mistrzostwo. Nasz zespół szybko strzelił pierwszego gola, bo w 3 minucie Adam Ciućka wykorzystał błąd bramkarza i w podbramkowym zamieszaniu po rzucie wolnym, wypuszczoną przez golkipera piłkę, skierował z bliska do siatki. To trafienie zmobilizowało rywali i przeprowadzili wiele składnych akcji, w których Mikołaj Zuber musiał się wykazać umiejętnościami. Interweniował znakomicie i nawet w 33 minucie obronił rzut karny, po którym nasza drużyna przeprowadziła składną akcję i Olivier Gielza dobitką strzału Maksymiliana Podwysockiego podwyższył prowadzenie na 2:0.

Rywale jednak nie zrezygnowali i ruszyli do ataku dwukrotnie zaskakując Jakuba Garusa, który w 34 minucie stanął między słupkami. W 38 minucie bramkarz naszej drużyny był bez szans przy strzale bliska, a w 46 minucie nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu z dystansu w okienko. Choć obydwie drużyny atakował do końca gry, wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka pieczętując ostateczną kolejność.

Śląski Związek Piłki Nożnej U12 - Małopolski Związek Piłki Nożnej U12 2:2 (1:0)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Adam Ciućka, Olivier Gielza.
ŚlZPN: Zuber (34. Garus) - Rams, Kutera, Sitak - Kowalczyk, Jarosz, Ciućka, Hachuła - Kania oraz Klimczak, Podwysocki, Uchroński, Mirowski, Stolarski, Machowski, Czaja, Gielza. Trenerzy Łukasz STĘCHŁY i Adam ŚLĘZAK.