Unia Kosztowy nie zamierza zwolnić miejsca w fotelu lidera

2/11/2019 18:29

Kapitan liderującej w I grupie IV ligi Unii Kosztowy Jakub Adamek przed meczem z Unią Dąbrowa Górnicza odebrał z rąk prezesa klubu Dariusza Kucowicza i członka zarządu Rafała Włoska pamiątkową nagrodę za rozegranie 200 meczów w barwach gospodarzy. 25-letni stoper drużyny Sebastiana Idczaka miał więc po spotkaniu podwójny powód do świętowania, bo po zwycięstwie 4:0 kosztowianie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty gry nie zwiastowały jednak takiego rezultatu. To goście jako pierwsi zaatakowali i w 1 minucie po rzucie rożnym Józef Misztal huknął z woleja, a Piotr Adamek wybijając piłkę zmierzającą pod poprzeczkę uratował gospodarzy od straty gola. Także w 6 minucie w polu karnym lidera zrobiło się gorąco, bo po rzucie wolnym, odbijana futbolówka trafiła do Mateusza Flaka, który próbował nożycami zdobyć gola, ale znowu bramkarz miejscowych był czujny.

Niewykorzystane okazje zemściły się w 26 minucie, kiedy to Daniel Kowalski dalekim przerzutem zagrał do Macieja Wolnego, a ten odegrał przed pole karne do Jakubowa Borowskiego. Jego celne uderzenie z 20 metra w róg bramki zakończyło płynną akcję, ale nie załamało rywali, którzy tuż przed przerwą bliscy byli wyrównania. W 41 minucie Misztal uderzył z dystansu i P. Adamek musiał się wykazać sporymi umiejętnościami, żeby obronić, a w 42 minucie po wrzutce Misztala Flak nie trafił w piłkę 3 metry od bramki.

Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie zadali drugi cios. W 49 minucie Borowski dobitką strzału Kowalskiego zapewnił gospodarzom spokój, który przełożył się na kolejne trafienia. Pieczęć na zwycięstwie postawił Michał Chrabąszcz w 68 minucie, wykorzystując sytuację sam na sam po sprytnym zagraniu Tomasza Pryszcza z rzutu wolnego oraz w 88 minucie finalizując akcję rozegraną z Arturem Kamińskim.

Unia Kosztowy - Unia Dąbrowa Górnicza 4:0 (1:0)
1:0 - Borowski, 26 min
2:0 - Borowski, 49 min
3:0 - Chrabąszcz, 68 min
4:0 - Chrabąszcz, 88 min
Sędziował Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
KOSZTOWY: P. Adamek - Malik (69. Kocurek), Bajor, J. Adamek, Matera - Kowalski, Pryszcz (84. Gemborys), Chrabąszcz, Borowski (75. Kamiński) - Ngwagwu, Wolny (79. Fahrneholt). Trener Sebastian IDCZAK.
DĄBROWA GÓRNICZA: Weber - Lipiec (79. Rusek), Koziński, Szczepanik, Misztal - Jędrzejczyk, Krzykowski, Derlatka, Syguła (64. Tryba) - Flak (73. Warzycki), Maślanka (59. Janosz). Trener Piotr PIERŚCIONEK.