18 bramek otworzyło trampkarzom Rakowa drogę do Centralnej Ligi Juniorów U15

19/11/2019 15:52

Dla drużyny Rakowa Częstochowa, którzy wygrali jesiennej rozgrywki w I Lidze Wojewódzkiej C1 Trampkarz, baraże o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15, okazały się spacerkiem. Podopieczni Adama Studnickiego w sumie w dwumeczu wygrali z rówieśnikami z Progesu Gorzów Wielkopolski 18:0!

Wielkie strzelanie rozpoczęło się w sobotę, kiedy to na swoim boisku, częstochowianie wygrali 10:0. Kanonadę w 3 minucie gry rozpoczął Miłosz Rogula, który wpisał się jeszcze cztery razy wpisał się na listę strzelców, trafiając w: 19, 27, 35 i 45 minucie. W pierwszej połowie (grano 2x41) pomiędzy popisy reprezentanta Polski wtrącił się Konrad Wachowicz strzelając gola na 3:0 w 24 minucie. Dopiero od stanu 6:0 Rogula zaczął oszczędzać amunicję na rewanż i mogli się pokazać inni. Miłosz Pałuczak zdobył bramkę w 49 minucie, Wachowicz drugi raz trafił w 64 minucie, a Jerzy Napieraj w 66 minucie. Pieczęć na zwycięstwie postawił w 80 minucie Kacper Janczak i na wtorkowy rewanż trampkarze

Rakowa mogli jechać ze świadomością, że jedną nogą już są w CLJ.
Nie znaczy to jednak, że mecz w Gorzowie Wielkopolskim potraktowali "na luzie". Zagrali jak najbardziej poważnie i znowu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ale inaczej rozłożyli strzeleckie akcenty. Na pierwszego gola trzeba było poczekać 10 minut, ale gdy już Miłosz Rogula zrobił pierwszy wyłom w murze obronnym rywali, worek z golami się rozwiązał. Snajper Rakowa poprawił w 14 minucie, a następnie jego śladami poszli: Dawid Brzeziński w 20 minucie i Konrad Wachowicz w 40 minucie ustalając wynik pierwszej połowy. Po przerwie dla odmiany Wachowicz golem z 46 minuty dał sygnał do kontynuacji strzeleckiej passy, a Miłosza Roguli specjalnie zachęcać nie trzeba. Trafił więc w 64 minucie, a po golu Macieja Żurawskiego z 67 minuty, częstochowski snajper golem z 75 minuty zamknął listę strzelców, na której jego nazwisko w sumie widnieje 9 razy!

- Trudniej było w meczach I Ligi Wojewódzkiej niż w barażach - podsumował rundę jesienną Adam  Studnicki. - Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, a Miłosz Rogula swoim doświadczeniem i ograniem wyniesionym z gry w juniorach oraz skutecznością był egzekutorem.

Raków Częstochowa - Progres Gorzów Wielkopolski 10:0 (5:0)
Bramki: Rogula 5, Wachowicz 2, Pałuczak, Napieraj, Janczak.
RAKÓW: Suchecki (41. Rajczykowski) - Brzeziński, Józefczyk, Kabaj (55. Filipiak), Kołbasiuk (69. Garczarek), Napieraj, Pałuczak (55. Żurawski), Radomski (47. Adamczyk), Rogula (69. Odrzywolski), Wachowicz (65. Janczak), Woźniak. Trener Adam STUDNICKI.

Progres Gorzów Wielkopolski - Raków Częstochowa 0:8 (0:4)
Bramki: Rogula 4, Wachowicz 2, Brzeziński, Żurawski.
RAKÓW: Rajczykowski (41. Suchecki) - Adamczyk (55. Woszczyk), Brzeziński (41. Filipiak), Józefczyk (50. Żurawski), Kabaj, Kołbasiuk (41. Garczarek), Napieraj (41. Radomski), Pałuczak, Rogula, Wachowicz (46. Janczak), Woźniak. Trener Adam STUDNICKI.