Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U20 w futsalu rozpoczęte

20/12/2019 18:53

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wygłaszając tradycyjną formułkę, otworzył Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U20 w futsalu.

Do tyskiej hali przyjechało 16 drużyn wyłonionych z eliminacji przeprowadzonej w sześciu grupach w całej Polsce. Rywalizacja w turnieju finałowym rozpoczęła się od meczu GKS Futsal Nowiny - Berland Komprachcice, w której po zaciętej walce 2:1 wygrali komprachciczanie.

Kibiców naszego regionu najbardziej interesuje postawa drużyn reprezentujących województwo śląskie. Na pierwszy ogień poszła Gwiazda Ruda Śląska, która zmagania w grupie B rozpoczęła od remisu 3:3 z BKS Bochnia. Dwie bramki Patryka Widucha i trafienie Huberta Szafrańca nie dały co prawda pełnego sukcesu zespołowi Arkadiusza Grzywaczewskiego, ale rozbudziły nadzieję.

W grupie C trafiły na siebie zespoły gospodarza GKS Futsal Tychy i debiutanta w imprezie tej rangi Młodości Rudno. Doświadczenie wzięło górę, bo drużyna Michała Słoniny wygrała 2:0, po bramkach zdobytych przez znanego z występów w tyskich barwach na I-ligowych murawach Aleksandra Biegańskiego oraz grającego na co dzień w III-ligowym Gwarku Tarnowskie Góry Konrada Pipię. Podopieczni Krzysztofa Klonka łatwo jednak skóry nie sprzedali i udowodnili, że potrafią walczyć.

Łatwiejszego początku spodziewali się kibice Rekordu Bielsko-Biała, grającego w grupie D. Broniący tytułu zespół Andrzeja Szłapy zaczął wprawdzie zgodnie z planem, bo po pierwszej połowie meczu z Okocimskim Brzesko prowadził 2:0, ale po przerwie zrobiło się nerwowo. Wszystko skończyło się jednak szczęśliwie dla bielszczan, którzy zapisali na swoje konto 3 punkty za zwycięstwo 4:3 (gole strzelili: Bartosz Guzdek, Daniel Biela, Marcin Kozina oraz Mateusz Madzia) i z przekonaniem, że do każdego meczu muszą podejść w pełni skoncentrowani zamknęli pierwszy dzień turnieju.