13-latkowie Pogoni Szczcin wygrali dziecięcy turniej Amber Cup

4/01/2020 21:02

W rozegranym w sobotę pierwszym turnieju w ramach Amber Cup 2020 na sztucznej murawie boiska w hali Arena Gliwice rywalizowali zawodnicy w kategorii U13.

Najlepsza w gronie 12 drużyn okazała się Pogoń Szczecin, która po finałowej wygranej 2:1 z Górnikiem Zabrze, na środku boiska zaprezentowała taniec radości, godny wielkiej imprezy. Co prawda w 1 minucie meczu decydującego o mistrzostwie Dominik Skiba wykorzystując rzut wolny zza linii bocznej pola karnego zapewnił zabrzanom prowadzenie, ale "Portowcy" ruszyli do odrabiania strat. Mateusz Jeleń w bramce Górnika dwoił się i troił, jednak szczecinianie zadali dwa ciosy. W 5 minucie w sytuacji sam na sam z Igorem Stankiewiczem golkiper zabrzan zdołał wprawdzie odbić piłkę, ale ta trafiła w nadbiegającego Bartosza Krieglera i wpadła do siatki. 2 minuty później natomiast Stankiewicz - 11 trafieniem pieczętując tytuł króla strzelców - uderzeniem zza pola karnego w dolny róg bramki ustalił wynik, bo choć zabrzanie na czele z kapitanem Jakubem Skwarkowskim ruszyli do szturmu i atakowali do ostatniej sekundy nie byli już w stanie odmienić losów rywalizacji.

A oto ostateczna kolejność: 1. Pogoń Szczecin, 2. Górnik Zabrze, 3. Ruch Chorzów, 4. Zagłębie Sosnowiec, 5. Odra Opole, Reprezentacja Śląskiego ZPN, GieKSa Katowice (drużyna dziewcząt do lat 15) i AP GKS Jastrzębie, 9. Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice, 11. Skra Częstochowa i Team Gliwice.

Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Jelenia z Górnika Zabrze, a miano MVP turnieju przyznano Zuzannie Witek z GKS GieKSa Katowice. Ufundowano także nagrodę fair play, którą wręczono zespołowi Zagłębia Sosnowiec. Indywidualne nagrody wręczali Tomasz Kulczycki i Ewa Pajor.

Na rywalizacji dzieci piłkarskie emocje w Amber Cup 2020 się nie skończyły. W niedzielę w hali Gliwice Arena zostanie bowiem rozegrany towarzyski turniej z udziałem gwiazd polskiego futbolu. Przed publicznością zaprezentują się między innymi Artur Boruc, Jacek Góralski, Adrian Mierzejewski, Kamil Wilczek, Paweł Wszołek czy Michał Żewłakow. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 13.00. Na starcie staną zespoły Wilczek Team, Polska Stars, TVP Sport oraz KTS Weszło.