A-klasowa drużyna Młodości Rudno zagra w Pucharze Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

11/07/2020 19:32

Znamy już komplet drużyn, które zagrają w Pucharze Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Wśród zwycięzców pucharowej rywalizacji w Podokręgach znaleźli się dwaj przedstawiciele klasy A. Do Ruchu Kochanowice, który 10 czerwca wygrał rywalizację w Podokręgu Lubliniec, pokonując w finale Spartę Lubliniec 3:0 dołączył bowiem zespół Młodości Rudno, wygrywając w sobotę 7:1 z Wilkami Wilcza.

Podopieczni Krzysztofa Klonka od początku finału Podokręgu Zabrze dominowali w rywalizacji z IV-ligowcami, ale swoją przewagę szczególnie udokumentowali w ostatnich 30 minutach gry.

- Szybko narzuciliśmy przeciwnikowi swój sposób gry i golem Damiana Pluty, który strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza przeciwnika, zapewniliśmy sobie prowadzenie - mówi Krzysztof Klonek. - Najważniejszy, moim zdaniem i jednocześnie najładniejszy, był gol na 2:0, bo tuż po przerwie Damian jeszcze raz przymierzył z dystansu. O ile za pierwszym razem piłka leciała jakieś pół metra nad ziemią i po rękach bramkarza wpadła do siatki to uderzenie z 50 minuty było nie do obrony.

Nawet gol stracony w 60 minucie, po na pierwszy rzut oka niegroźnym uderzeniu z rzutu wolnego, wykonanego przez Dominika Czekańskiego, nie wytrącił gospodarzy z rytmu. Wręcz przeciwnie. Po stracie bramki rudnianie ruszyli do ataku i już 2 minuty później podwyższyli prowadzenie. Karnego wywalczonego przez Szymona Zaczkowskiego na gola zamienił bowiem Mirosław Nowak, a pieczęć na zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Zabrze postawił Sebastian Prachota, główkując celnie po rzucie rożnym wykonanym przez Kewina Zaczkowskiego.

Po ostatnim gwizdku kapitan Młodości Mirosław Nowak odebrał z rąk prezesa Podokręgu Zabrze, a jednocześnie wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Brysia oraz przedstawiciela sponsora tytularnego rozgrywek Herberta Jatty i wójta gminy Rudzieniec Krzysztofa Obrzuta nie tylko puchar i złote medale, ale i symboliczne czeki na nagrody finansowe o łącznej wartości 6,5 tysiąca złotych.

Ponadto przypomnijmy, że Młodość Rudno, tak samo jak: Błyskawica Drogomyśl, Ruch Kochanowice, Raków II Częstochowa oraz Szombierki Bytom czekają na wyniki zaplanowanych na 15 lipca meczów I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Unia Turza Śląska - Pniówek 74 Pawłowice, Soła Rajcza - ROW 1964 Rybnik i Unia Dąbrowa Górnicza - Spójnia Landek, żeby 16 lipca na losowaniu poznać zestaw par ćwierćfinałowych.

LKS Młodość Rudno - LKS Wilki Wilcza 7:1 (1:0)
1:0 - Pluta, 30 min,
2:0 - Pluta, 50 min
2:1 - Czekański, 60 min (wolny)
3:1 - M. Nowak, 62 min (karny)
4:1 - Prochota, 70 min
5:1 - Sz. Zaczkowski, 74 min
6:1 - Sz. Zaczkowski, 78 min