14/02/2021 21:29
Gol Jakuba Zemsty zapewnił 12-latkom Piasta Gliwice mistrzostwo Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu Fot. Michał Duśko

Gliwicka Hala Arena gościła zespoły, które w turnieju finałowym rywalizowały o mistrzostwo Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu w kategorii U12. Triumfatorem rozgrywek zawodników z rocznika 2009 została drużyna Piasta Gliwice.

Podopieczni Bartłomiej Rutkowskiego, wykorzystali atut swoich czterech ścian i najpierw po zaciętym półfinale pokonali 4:2 APN GKS Futsal Tychy, a w finale zwyciężyli 2:1 BTS Rekord, który w półfinale wygrał 6:3 z Clearexem Chorzów.

O tym jak trudna była droga do triumfu świadczy przebieg rywalizacji. W spotkaniu z tyszanami gliwiczanie przegrywali 1:2 i dopiero w 19 minucie Jakub Zemsta przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy, a w 21 minucie spotkania (grano 2x12 minut) Olaf Pawlak postawił pieczęć na awansie do finału.

W nim znowu rywale wyszli na prowadzenie, bo bielszczanin Franciszek Hankus w 11 minucie jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, ale radość zespołu Rekordu trwała tylko 31 sekund. Olaf Pawlak 77 sekund przed przerwą doprowadził do wyrównania, a w 16 minucie Jakub Zemsta z pomocą rykoszetu ustalił wynik, który pozwolił gliwiczanom na podniesienie w górę pucharu wręczonego zwycięzcom przez Członka Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Kulczyckiego.

Dodajmy jeszcze, że w spotkaniu o 3 miejsce APN GKS Futsal Tychy 10:4 wygrał w Clearexem Chorzów, a nagrody dla najlepszych zawodników w swoich drużynach otrzymali: Olaf Pawlak z Piasta, Marcel Mrózek z Rekordu, Oliwier Kocur z APN-u GKS-u Futsal i Mateusz Wąchała z Clearexu. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowym medalami i trzeci z turniejów finałowych Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu w sezonie 2020/2021 przeszedł do historii.

A oto wyniki:
Półfinały: BTS Rekord – Clearex Chorzów 6:3 (4:1) i Piast Gliwice – APN GKS Futsal Tychy 4:2 (2:2). Mecz o 3 miejsce: APN GKS Futsal – Clearex 10:4 (5:2). Finał: Piast – Rekord 2:1 (1:1).

oraz składy:
Piast Gliwice: Krzysztof Miłkowski, Maciej Snopkowski; Bartosz Białek, Krzysztof Jacher, Jakub Zemsta, Sebastian Dziuba, Maksym Marciniak, Milan Marciniak, Bartosz Sodel, Gabriel Śluz, Olaf Pawlak, Jakub Bertolin,
BTS Rekord: Krzysztof Święch, Antoni Żmuda, Bartosz Macura, Kacper Pawlik, Hubert Brandys, Jakub Komędera, Franciszek Hankus, Marcel Mrózek, Rafał Starzyk, Wojciech Grzesik
APN GKS Futsal Tychy: Piotr Wrzesień, Szymon Pietras, Jan Biczycki, Karol Ziobro, Krystian Siedlaczek, Jakub Żmija, Franciszek Richter, Karol Mazur, Wiktor Wiewióra, Dawid Piszczek, Antoni Stroiński, Piotr Waryś, Olaf Kopera, Oliwier Koczur.
Clearex Chorzów: Aleksander Cop, Mateusz Kocot, Mateusz Wąchała, Emil Kucharczyk, Maciej Buczek, Jakub Beruś, Allan Boronowski, Gracjan Jarosz, Wojciech Rydel, Alex Asulyan, Aleks Kuźniarkiewicz, Artur Sojka, Maksymilian Dobrzyński, Piotr Wesołowski.

Sędziowali: Sebastian Franke i Tytus Skowonek.