Trzy zwycięstwa i jedna porażka śląskich drużyn w pierwszym dniu MMP w futsalu U13

17/12/2021 21:56
GLKS Wilkowice GLKS Wilkowice Fot. Grzegorz Juraszek

Pierwszy dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13 trzy drużyny reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej mogą zaliczyć, bo wywalczyły zwycięstwo. Tylko w czwartym mecz nasz zespół zanotował porażkę, ale faza grupowa dopiero się rozpoczęła i w sobotę poznamy ósemkę ćwierćfinalistów.

Na parkiecie w wilkowickiej hali jako pierwsi zameldowali się gospodarze. GLKS Wilkowice po niezwykle emocjonującym meczu pokonał Akademię ŁKS Łódź 4:3, a bohaterem spotkania okazał się Rafał Starzyk autor czterech goli i zapewnił swojej drużynie prowadzenie w tabeli Grupy I.

W grupie II Rekord Bielsko-Biała, także po zaciętym boju, odrobił z nawiązką jednobramkową stratę z pierwszej połowy i strzelający gole po przerwie Bartosz Macura i Kacper Pawlik odwrócili losy spotkania, zakończonego zwycięstwem bielszczan 2:1.

Najpewniej, choć nie bez walki, po zwycięstwo sięgnęła także w III Grupie drużyna GKS SMS Futsal Tychy, która strzelając po jednej bramce w każdej połowie, golami Pawła Rudnera i Olafa Kopery wygrała 2:0 z KP Polonia Leszno.

Jedynie w IV Grupie Rekord II Bielsko-Biała musiał przełknąć gorycz porażki 1:2 z Hurtapem Łęczyca, ale na pewno bielszczanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Wyniki pierwszego dnia oraz harmonogram sobotnich gier w grupach TUTAJ.

Mecze pierwszego dnia można zobaczyć TUTAJ.