Futsalistki Rekordu z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17

16/01/2022 19:21

Historia lubi się powtarzać. W grudniu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U19 kobiet zespół Rekordu sięgnął w Krakowie po brąz. W Żorach, tym razem w kategorii U17, znowu drużyna bielszczanek, ponownie pod wodzą Samuela Jani i Michała Majnusza, wywalczyła trzecie miejsce.

Zanim jednak Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula wraz z Przewodniczącym Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u Grzegorzem Morkisem oraz organizatorem turnieju Prezesem TS ROW Rybnik Tomaszem Kieczką wręczyli medale, nagrody oraz puchar, kibice przeżyli sporą dawkę emocji.

Przypomnijmy, że piątkowo-sobotniej rywalizacji w grupach do fazy pucharowej awansowały trzy z czterech drużyn reprezentujących Śląski Związek Piłki Nożnej. Zmagania ćwierćfinałowe rozpoczął w niedzielny poranek zespół SWD Wodzisław Śląski, który po remisem 3:3 zakończonym meczu z Tęczą Bydgoszcz przegrał w karnych 3:5 i dopadł z rywalizacji. W kolejnym spotkaniu GKS GieKSa Katowice uległa drużynie AS Stomil Olsztyn 0:3 i na placu boju pozostały już tylko bielszczanki.

W ćwierćfinale Rekord 4:0 wygrał z SMS Łódź, ale w półfinale nie sprostał zespołowi AZS UM Poznań, przegrywając 1:3 i kończył zmagania w meczu o trzecie miejsce z Tęczą Bydgoszcz. Już w 3 minucie tego spotkania Zofia Śmietana wykorzystała okazję bramkową i zapewniła bielszczankom prowadzenie. 32 sekundy po przerwie (grano 2x12 minut) jego rozmiar podwoiła Julia Palichleb, finalizując składną akcję drużyny. Wprawdzie bydgoszczanki 61 sekund później odpowiedziały kontaktowym trafieniem, ale tylko zmobilizowały w ten sposób zespół z Bielska-Białej, który najpierw odparł kolejne ataki przeciwniczek, a 4 minuty przed końcową syreną postawił pieczęć na sukcesie. Po zagraniu Julii Palichleb Zofia Śmietana ponownie wpisała się na listę strzelców i ustaliła wynik na 3:1.

Oprócz sukcesu całej drużyny Rekordu warto też odnotować indywidualne wyróżnienie dla najlepszej bramkarki, którą uznano Roksanę Dołowicz.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w finale AS Stomil Olsztyn pokonał 3:1 AZS UM Poznań, a pozostałe indywidualne nagrody otrzymały: najlepsza strzelczyni – Oliwia Czarnecka z AS Stomil Olsztyn oraz MVP turnieju – Maja Kuleczka z AZS UAM Poznań.

Rekord grał w składzie: Roksana Dołowicz; Martyna Gąsiorek, Julia Palichleb, Laura Kłębek, Zofia Śmietana; Hanna Wieczorek, Maria Suwada, Martyna Galus, Magda Piekarska, Karolina Biczak, Patrycja Kielesz, Marlena Słowik, Wiktoria Pieczka. Trenerami zespołu byli Samuel Jania i Michał Majnusz.