Pucharowa kanonada Polonii Bytom

5/03/2022 16:12
Pucharowa kanonada Polonii Bytom Fot. Krzysztof Kadis

Polonia Bytom bez większych problemów sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. III-ligowa drużyna Kamila Rakoczego pokonała aż 8:1 występujący na co dzień w okręgówce zespół Orła Miedary.

Tylko na początku obydwie jedenastki były równe i solidarnie zaprezentowały swoją solidarność prezentując wielki baner z napisem „Stop war”. Po pierwszym gwizdku natomiast bytomianie na murawie swojego stadionu raz po raz Tomasza Masinę. Bramkarz nominalnego gospodarza spotkania czyste konto zachował jednak niespełna kwadrans, bo w 15. minucie Patryk Stefański, finalizując zespołową akcję, z bliska skierował piłkę do siatki i rozwiązał worek z bramkami. Rozgrywający „niebiesko-czerwonych” także w 23 minucie okazał się skuteczny, wygrywając pojedynek oko w oko z bramkarzem rywali.

Rosnącą z każdą chwilą przewagę Polonii przed przerwą najbardziej chciał udokumentować Dawid Wolny, który w 37. minucie trafił piłką w słupek, ale 60 sekund później poprawił celownik i wywalczony przez Michała Bedronkę rzut karny zamienił na gola. W odpowiedzi po zagraniu Kamila Kocota Kamil Frączek oddał dokładny strzał i w 43. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 3:1.

Było to, jak się ostatecznie okazało, honorowe trafienie zespołu z Miedar, bo po przerwie trafiali już tylko bytomianie i to aż pięć razy. W 48 minucie Michał Płonka wypracował drugiego gola Dawidowi Wolnemu, a ten w 62 minucie zaliczył asystę przy trafieniu Konrada Andrzejczaka.

Na 6:1 podwyższył w 71. minucie ledwo co wprowadzony Arkadiusz Maj dopełniając formalności po zagraniu Michała Płonki, ale to nie zaspokoiło bramkowych apetytów bytomian, którzy atakowali do końca. W 81. minucie Konrad Andrzejczak zdobył swoją drugą bramkę popisując się serią zwodów i po strzale Patryka Stefańskiego w słupek minął obrońcę i ograł bramkarza. A w 86 minucie Jacek Wuwer zakończył kanonadę i Prezes Podokręgu Bytom Tomasz Wyszyński wręczając zespołowi Polonii symboliczny voucher na sprzęt oraz okazałe trofeum pogratulował zwycięstwa i życzył powodzenia w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Orzeł Miedary – Polonia Bytom 1:8 (1:3)
0:1 – Stefański 15 min, 0:2 – Stefański 23 min, 0:3 – Wolny 38 min-karny, 1:3 – Frączek 43 min, 1:4 – Wolny 48 min, 1:5 – Andrzejczak 62 min, 1:6 – A. Maj 71 min, 1:7 – Andrzejczak 81 min, 1:8 – Wuwer 86 min.
Sędziował Szymon Janicki (Bytom).
ORZEŁ: Masina – Curyło, Mazurkiewicz, Polak (46. Bujak), Rekus (67. Madeja) – Wojdat (46. Zaczyński), Frączek, Konieczny (58. Kaczmarek), Urbański, Kocot – Kajda (58. Bednorz). Trener Sebastian Foszmańczyk.
POLONIA: Gniełka – M. Maj (46. Andrzejczak), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas (58. Górka) – Wuwer, Piontek (46. Trojanowski), Stefański, Tkaczuk (63. Krzemień), Pączko (46. Płonka) – Wolny (63. A. Maj). Trener Kamil Rakoczy.
Żółte kartki: Kocot – Tkaczuk.