Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa w rytmie Mazurka

5/03/2022 15:47
Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa w rytmie Mazurka Patryk Jarczok/astar.czest.pl

Piłkarze Rakowa II Częstochowa potraktowali finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa z Lotnikiem Kościelec jako próbę generalną przed inauguracją IV ligi.

Podopieczni Tomasza Kuźmy wygrywając z liderem klasy A nie zaprezentowali wprawdzie pełnej gamy swoich możliwości, ale dający im zwycięstwo wynik 3:0 w pełni ich zadowolił. Można nawet powiedzieć, że na przerwę częstochowianie schodzili z murawy w Kościelcu prowadząc „tylko” 1:0, a rywale mający za sobą atut swojego boiska niczym nie ustępowali wyżej notowanemu rywalowi. Dali się zaskoczyć jedynie z kontry, którą młodzież Rakowa wyprowadziła gdy gospodarze domagali się rzutu karnego. Pedro Vieira w 23. minucie sfinalizował kontrę gości, którzy skuteczność zaprezentowali dopiero w końcówce.

Wprowadzony na drugą połowę Łukasz Mazurek w 82. minucie popisał się bowiem celną główką, a 5 minut później postawił pieczęć na trzecim w historii klubu zwycięstwie rezerw w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa.

Wręczając symboliczny voucher na zakup sprzętu oraz okazałem trofeum Prezes Podokręgu Częstochowa Artur Szymczyk gratulował drużynie Rakowa II zwycięstwa i życzył powodzenia w rywalizacji na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Lotnik Kościelec – Raków II Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 – Vieira 23 min, 0:2 – Mazurek 82 min-głową, 0:3 – Mazurek 87 min.
Sędziował Sergiusz Dana (Częstochowa).
LOTNIK: Cieślak – Kielan (80. Mateusz Malinowski), Sikorski, Jarczok, Gzyl (60. Knapik), Psonka, Rybaniec (75. Rumin), Kiwacz, Ciesierski (46. Michalak), Włodarczyk, Maciej Malinowski (84. Kotas). Trener Przemysław Chobot.
RAKÓW II: Mądrzyk – Kucharczyk (46. Balboa), Czekaj, Niedziałkowski (46. Mazurek), Tylec (65. Mizgała), Vieira, Bator (75. Bęben), Budnicki, Danilczyk (65. Chłód), Krysik (46. Zielonka), Głasek. Trener Tomasz Kuźma.
Żółte kartki: Rybaniec – Danilczyk, Czekaj, Zielonka.