Katowicka dominacja w kategorii U10

19/05/2022 20:31

Drugi dzień rywalizacji w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został zdominowany przez katowickie zespoły, które w kategorii U10 nie miały sobie równych.

Najpełniej oddają to wyniki dziewczynek. Podopieczne Marzeny Patryarchy i Tomasza Naworckiego, grające w składzie: Antonina Wojdecka, Maja Gąsior, Nela Dobrzyńska, Julia Lyska, Kamila Jaworska, Zuzanna Bubula, Zuzanna Strychalska, Natasza Szczotka, Oliwia Kluk i Natalia Bezimienna na boiskach stadionu AKS-u Niwka rozgrywki zakończyły ze kompletem zwycięstw i rekordowym bilansem bramkowym 69:1, a w finałowym starciu z RKP Rybnik wygrały 13:0. Ostre strzelanie rozpoczęła: Zuzanna Bubula, a dorobek bramkowy rósł z minuty na minutę po trafieniach: Julii Lyski, Neli Dobrzyńskiej, ponownie Julii Lyski i Neli Dobrzyńskiej, dwukrotnie Mai Gąsior oraz ponownie Zuzi Bubuli i Neli Dobrzyńskiej, która swoją trzecią bramką ustaliła wynik pierwszej połowy (grano 2x10 minut) na 9:0. Po przerwie pęd do windowania wyniku już nieco w katowiczankach opadł, ale i tak: Natasza Szczotka, a po niej Nela Dobrzyńska, Zuzia Bubula i Maja Gąsior dorzuciły swoje kolejne gole i postawiły pieczęć na złotych medalach i wywalczyły prawo gry w czerwcu w warszawskim finale.

Bilety do stolicy, a jednocześnie prawo oglądania w akcji reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym 14 czerwca w meczu Ligi Narodów z Belgią wywalczyli także zawodnicy Akademii Młoda GieKSa. Zespół Rafała Gniota, który prowadzi chłopców z rocznika 2013, a więc rok młodszych niż przewidywał regulamin, zaskoczył wszystkich swoją piłkarską dojrzałością. Drużyna grają w składzie: Franciszek Gniot, Marcel Kałuża, Fabian Bielecki, Tadeusz Jarosz, Szymon Michaluk, Dorian Włodarczyk, Oliwier Sapa, Karol Kozdraś i Mikołaj Sych najbardziej zaimponowała nią w zaciętym finale z SMS Tychy. Gdy na gole Fabiana Bieleckiego rywale odpowiedzieli swoimi trafieniami Dawida Strząbały i Karola Dziewięckiego bramkę dającą zejście na przerwę z prowadzeniem 3:2 zdobył Szymon Michaluk. A po zmianie stron Marcel Kałuża i Fabian Bielecki wywindowali rezultat na 5:2 i gol Dawida Strząbały nie był już w stanie poderwać tyszan do skutecznej pogoni. Ustalił tylko wynik na 5:3 dla katowiczan, którzy... muszą teraz zmieniać swoje czerwcowe plany treningowo-meczowe, bo wyjazdu do Warszawy na finał Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, trener w nich nie przewidział.

Dodajmy, że na zakończenie rywalizacji, której przypatrywał się między innymi Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś, nagrodami uhonorowani zostali wszyscy uczestnicy, a zawodniczki i zawodnicy najlepszych drużyn otrzymali także medale wręczane przez Członków Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Józefa Grząbę i Stefana Mleczkę oraz Koordynatora Wojewódzkiego turnieju Henryka Bąka i Koordynator Turnieju z ramienia PZPN Bartosz Łuczak. Nie zabrakło także pucharów dla zwycięzców oraz wyróżnień indywidualnych. Najlepszymi bramkarzami wybrani zostali: Małgorzata Szumny i Oliwier Panek. Królami strzelców okazali się: Nadia Cielecka i Fabian Bielecki, a miano MVP otrzymali Maja Gąsior i Marcel Kałuża.