Zakończenie sezonu kobiecej ekstraligi

29/05/2022 12:55

Zdobywczynie Pucharu Polski - piłkarki KKS-u Czarni Antrans Sosnowiec w ostatnim akordzie sezonu ekstraligi podejmowały GKS Katowice. Po końcowym gwizdku na szyjach sosnowiczanek zawisły brązowe medale.

Mecz KKS-u Czarni Antrans Sosnowiec z GKS-em Katowice w ramach ostatniej 22. kolejki kobiecej ekstraligi zakończył się wynikiem 0:0. Po końcowym gwizdku Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba oraz Prezydent Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński zawiesili na szyjach piłkarek z Mireckiego brązowe medale. Zawodniczki GKS-u Katowice zakończyły sezon na 4. miejscu. Zawodniczki Rekordu Bielsko-Biała zajęły ostatnie miejsce i żegnają najwyższą klasę rozgrywkową. Mistrzostwo Polski wywalczyły piłkarki TME UKS SMS Łódź, a Wicemistrzyniami kraju zostały zawodniczki Górnika Łęczna.

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – GKS KATOWICE 0:0 (0:0)

Czarni: Szymańska (K) – Stanovic, Fischerova, Kurzawa, Ogierman –Jędrzejewicz (75, Zając), Kaletka (68, Misztal), Hałatek, Kozak (53, Zygulska), Materek – Grosicka
Trener: Łukasz Wojtala

GKS: Klimek – Maciążka, Olszewska, Zdunek (82, Witek), Vojtkova (57, Bińkowska) – Turkiewicz, Kłoda, Konkol (63, Brzęczek), Hajduk, Rybaczuk – Dyguś
Trener: Karolina Koch

Sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk)

Fot: Łukasz Konieczny