Najlepsze w lidze i najlepsze w Final-Four

27/03/2023 10:33
Najlepsze w lidze i najlepsze w Final-Four Fot. Klaudia Golasz

Futsalistki Rekordu Bielsko-Biała zostały Mistrzyniami Polski w Futsalu.

Dla klubu, w którym futsalowe tytuły liczone są na "kopy” jest to historyczny sukces. Do niedzielnego finału bowiem nigdy jeszcze nie udało się sięgnąć po złoto w rozgrywkach seniorek.
W rozegranym w sobotę i niedzielę bielskim turnieju Final-Four Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu zmierzyły się najlepsze zespoły, które najpierw znalazły się ósemce sezonu regularnego, zdominowanego przez Rekord, a następnie wygrały w fazie ćwierćfinałowej.

Najpierw na bielski parkiet wybiegły zawodniczki Wierzbowianki, które zmierzyły się z gospodyniami, które po zwycięstwie 5:1 jako pierwsze zameldowały się w finale. W drugim meczu półfinałowym obrończynie tytułu AZS UAM Poznań przegrały po dogrywce 3:4 z futsalistkami Słomniczanki i w ten sposób skompletowano zestaw niedzielnych spotkań.

3 miejsce, choć zawodniczki z Wierzbna prowadziły po pierwszej połowie 2:0, wywalczyły akademiczki z Poznania, które w drugiej połowie odrobiły strat i potrzebna była dogrywka. W niej złotą bramkę strzeliły zawodniczki AZS-u UAM-u i to one sięgnęły po brązowe medale.

Emocjonujący był także finał, rozegrany przy komplecie publiczności i z dopingiem dla obu drużyn. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wynik 2:1 został ustalony przed przerwą. Po zmianie stron bielszczanki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i to one założyły koszulki z napisem „Mistrz Polski” oraz odebrały złote medale, symboliczny czek na 10 tysięcy złotych oraz puchar wręczone przez Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę, Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Grzegorza Morkisa i Członka Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Łukasza Krawczyka.

Dodajmy jeszcze, że także najważniejsza indywidualna nagroda zostały w Bielsku-Białej, bo MVP turnieju wybrano Katarzynę Moskałę.