Śląski ZPN

Frelki przed ostatni turniejem eliminacyjnym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich

26/05/2023 18:12

Przed nami ostatni już turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U15 Dziewcząt.


Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej po trzech turniejach, czyli 9 rozegranych już spotkaniach, zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając 4 punkty straty do liderujących rówieśniczek z Małopolskiego ZPN oraz 5 punktów przewagi nad zespołem Podkarpackiego ZPN i 6 punktów nad drużyną Opolskiego ZPN.

W Suchej Beskidzkiej i Stryszawie, gdzie w roli gospodarza występują Małopolanki „Frelki” zagrają w sobotę o godzinie 11.00 zmierzą się z liderkami, a o godzinie 17.00 rywalkami podopiecznych Krzysztofa Klonka będą dziewczyny z Podkarpacia. Ostatnie starcie eliminacji zaplanowane zostało na niedzielę o godzinie 10.00 i po tym meczu wszystko powinno być już jasne.

Przypomnijmy, że awans z czterozespołowej grupy do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Imienia Ireny Półtorak w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczą dwie najlepsze drużyny.

- Na przedturniejowym minizgrupowaniu, bo w Suchej Beskidzkiej zameldowaliśmy się już w czwartkowe popołudnie, stawiły się wszystkie powołane zawodniczki – mówi Krzysztof Klonek. - Wśród nich nie ma kontuzjowanej Zosi Burzan więc musimy sobie radzić bez niej. Trenowaliśmy w piątkowe przedpołudnie na sztucznej murawie boiska w Suchej Beskidzkiej, gdzie w sobotę na naturalnej nawierzchni zagramy z Małopolskim ZPN, a następne mecze będziemy grać w Stryszawie. Wszystko w nogach i głowach dziewczyn.

W reprezentacji Śląskiego ZPN na weekendowy turniej znalazły się: Zuzanna Sikora, Zuzanna Błaszczyk, Weronika Baumert, Wiktoria Stalmach, Julia Szymczyk, Emilia Brusik, Oliwia Rak, Hanna Kubica, Nicola  Gałuszka, Nadia Stenzel, Hanna Buchta, Lena Saja, Nadia Szczukocka, Zuzanna Świtała, Emilia Muszyńska, Zofia Szymańska, Nikola Siwek, Julia Sikora, Nikola Madejczyk i Zuzanna Sądej.