Festiwal bramek

4/10/2023 17:39

Opole kojarzy się z festiwalem polskiej piosenki, a mecz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej rozegrany w ramach 2. kolejki fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 kojarzył się będzie reprezentantom Śląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2010 oraz ich kibicom z festiwalem... bramek.

W sumie na boisku w Lublińcu padło aż 10 goli, a „Grand Prix” publiczności wywalczył Olaf Osowski za hat-tricka. Widowiskowe były też jednak gola Mikołaja Jałowieckiego i solowa akcja Filipa Błaszczyka więc nic dziwnego, że sympatycy zespołu formowanego przez Mateusza Skwiruta opuszczali trybuny w pełni zadowoleni ze zwycięstwa 6:4 oraz ciekawego meczu.

Ale po kolei. Zaczęło się od trafienia gości, którzy już w 3. minucie pokonali Alperena Ozdemira. Odpowiedział Olaf Osowski, który w 9. minucie po zespołowej akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska „na raty” pokonał golkipera gości. Pierwszy strzał bramkarz Opolskiego ZPN-u zdołał bowiem obronić, ale przy dobitce był już bezradny.

Według tego samego scenariusza przebiegały także kolejne minuty pierwszej połowy, bo przeciwnicy wychodzili na prowadzenie w 16. i 28. minucie, a Olaf Osowski w 22. minucie płaskim uderzeniem z dystansu w długi róg oraz w 31. minucie wywalczeniem rzutu karnego, wykorzystanego przez Łukasza Górala, odrabiał straty. Snajper reprezentacji Śląskiego ZPNU-u w 37. minucie popisał się jeszcze efektownym uderzeniem, bo strzelając z prawej strony pola karnego trafił w okienko długiego rogu i pierwszy raz tuż przed przerwą (grano 2x40 minut) nasz zespół mógł się cieszyć z prowadzenia.

Po przerwie, choć w 45. minucie spotkania Olaf Osowski z powodu urazu musiał opuścić boisko, zmiennicy pokazali, że też potrafią zdobywać bramki. W 58. minucie Mikołaj Jałowiecki przymierzył z 18. metra w okienko, a w 61. minucie Filip Błaszczyk przedarł się solową akcją przez defensywę rywali i podwyższył rezultat na 6:3.

Wprawdzie ostatnie słowa (czytaj bramka) należało do gości, którzy w 77. minucie głową po rzucie rożnym zmniejszyli rozmiary porażki, ale i tak 3 punkty zostały zapisane na konto Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który po 2 kolejkach fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich z kompletem „oczek” zajmuje pozycję lidera.

Za stworzone widowisko obydwie drużyny zostały jednak uhonorowane przez Prezesa Podokręgu Lubliniec Krzysztofa Olczyka pamiątkami od Starosty Lublinieckiego Joachima Smyły, który był patronem tego meczu. W rozdawaniu nagród towarzyszyli: skaut PZPN-u Marek Piotrowicz - 4-krotny mistrz Polski oraz uczestnik mistrzostw świata U20 w 1983 roku w Meksyku skąd Polska wróciła z medalami za trzecie miejsce oraz mający za sobą występy w ekstraklasie w Górniku Zabrze i zawodnik Odry Opole, a obecnie Wojewódzki Koordynator Szkolenia i Licencjonowania Trenerów Opolskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztof Job.

Zdjęcia z meczu dostępne są w GALERII.

Śląski Związek Piłki Nożnej U14 – Opolski Związek Piłki Nożnej U14 6:4 (4:3)
Bramki dla Śląskiego ZPN-u: Olaf Osowski 3 oraz Łukasz Góral, Mikołaj Jałowiecki, Filip Błaszczyk.

ŚlZPN: Ozdemir – Krzyszkowski (41. Langer), Gardjan, Gruszka (69. Odelga), Kolasiński – Velychko (41. Błaszczyk), Gwóźdź (62. Roczniak), Góral, Figurski (41. Jałowiecki), Zielonka (75. Gałuszka) – Osowski (45. Keller-Nowak). Trener Mateusz Skwirut.
Żółte kartki: Gwóźdź, Odelga.