Niewęgłowski dał sygnał

4/10/2023 18:40

W towarzyskim spotkaniu reprezentacji w kategorii U13 Śląskiego i Opolskiego Związku Piłki Nożnej nasza drużyna wygrała 5:1.

Podopieczni Damiana Galei i Stanisława Gaży, którzy budują zespół na eliminacje Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich z rocznika 2011, od początku narzucili swoim rywalom swój sposób gry. Ułatwiła im to bramka strzelona w 10. minucie przez Mateusza Niewęgłowskiego, który znakomicie wykonał rzut wolny.

2. minuty później bliski podwyższenia wyniku był Olaf Chobot, ale słupek uratował rywali. Co się jednak odwlecze… W 28. minucie Filip Preś główką po wrzutce Stanisława Wieczorka ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x40 minut), a po przerwie przewaga naszej drużyny jeszcze bardziej rosła.

Igor Kaczor w 48. minucie przegrał wprawdzie pojedynek z bramkarzem gości, ale w 52. minucie po zagraniu Mateusza Niewęgłowskiego dopełnił formalności, lokując piłkę z bliska w siatce pustej bramki, a w 58. minucie podwyższył na 4:0 po rozegranym rzucie wolnym.

Zdjęcia z meczu dostępne w GALERII.

Rywale odpowiedzieli w 68. minucie z rzutu karnego, ale na więcej im już „żółto-niebiescy” nie pozwolili, za to sami w 79. minucie golem Filipa Presia, strzelonym z bliska, przypieczętowali zwycięstwo.

Do 80. minut oficjalnej gry towarzyskiej trenerzy obydwu drużyn dorzucili jeszcze 20. minut pozaregulaminowej dogrywki, a po niej Prezes Podokręgu Lubliniec Krzysztof Olczyk w towarzystwie członka Prezydium Mirosława Kowalika wręczył wszystkim uczestnikom meczu pamiątki ufundowane przez Starostę Lublinieckiego Joachima Smyłę, który był patronem tego widowiska. Wszyscy opuścili więc stadion w Lublińcu zadowoleni.