Śląski ZPN

Kolejne gwiazdki dla szkółek piłkarskich na Śląsku i w Zagłębiu

30/05/2022 21:17

Program certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zatacza coraz szersze kręgi. Do grona klubów wspieranych przez futbolową centralę dołączyły kolejne śląskie akademie.


Na spotkaniu z Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henrykiem Kulą, dyplomy oraz listy gratulacyjne odebrali przedstawiciele: Fortuny Wyry, UKS-u Akademia 2012 Jaworzno, AKS-u Mikołów, UKKS-u Katowice, SSR-u APN-u Knurów, Promotora Zabrze, UKS-u Akademia Sportu Bielsko-Biała, Beskidu Skoczów, BBTS-u Podbeskidzie Bielsko-Biała, UKS-u Lisek Milówka, Warty Zawiercie i Zagłębia Sosnowiec.

- Życzę wszystkim powodzenia i dużo radości dzieci – powiedział Henryk Kula. - Wynik jest sprawą drugorzędną, a najważniejsze jest przyciągnięcie dziecka na boisko. Mnie w czasach mojej młodości rodzice do domu za ucho ciągnęli z boiska, czy z podwórka, gdzie graliśmy z kolegami w piłkę. Wiedziałem jak to się skończy, ale grałem, bo to było silniejsze. Natomiast teraz dziecko za ucho trzeba wyciągnąć z domu na boisko. Mama musi go przywieźć na trening, a potem odwieźć do domu. Musicie jednak robić wszystko, żeby dalej się śląska piłka rozwijała i nadal, tak jak dzisiaj, miała się bardzo dobrze. Wy jesteście twórcami przyszłości śląskiej piłki nożnej.