Po rozmowach z naukowcami oraz znawcami granic Polski sprzed Powstań Śląskich i po ich zakończeniu, a także po analizie ówczesnych dokumentów i artykułów prasowych ustalono, że najbardziej prawdopodobny okres powstania stowarzyszenia KS Diana Paniówki przypada na rok 1932 i dlatego w tym roku postanowiono obchodzić 90-lecie. Druga ważna data dotyczy zmiany nazwy na Tempo, bo pod tym szyldem zespół z Paniówek gra od 1948 roku, kiedy to zgłoszono zespół do rozgrywek prowadzonych przez Śląski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Po tym wyjaśnieniu przyszedł czas na przywitanie przez Prezesa Tempa Adama Hirsza przedstawicieli Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz władz samorządowych z Gminy Gierałtowice i Sołectwa Paniówki oraz wszystkich gości, a także aktualnych zawodników, działaczy, trenerów, sponsorów i sympatyków jubilata obecnych na uroczystości.
Tradycyjnie na ręce Prezesa Klubu Jubilata przekazany został okolicznościowy grawerton podpisany przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę oraz symboliczny voucher na zakup sprzętu o wartości 900 złotych. Ponadto Wiceprezes Podokręgu Zabrze Arkadiusz Zawrot przekazał Adamowi Hirszowi worek z piłkami i jubileuszową statuetkę od zabrzańsko-gliwickiej rodziny piłkarskiej.
- Na ręce Prezesa Adama Hirsza składam serdeczne podziękowania dla wszystkich działaczy, sportowców, kibiców i ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że przez te 90 lat klub funkcjonował i osiągał sukcesy – powiedział Arkadiusz Zawrot. - Zacznę od słów Henryka Kuli zapisanych na grawertonie: „ Z okazji jubileuszu 90-lecia LKS Tempo Paniówki, od całej śląskiej rodziny piłkarskiej, składam serdeczne gratulacje oraz życzę kolejnych sukcesów sportowych i radości z codziennej pracy dla Waszego Klubu”. A w imieniu Prezydium Podokręgu Zabrze z jego Prezesem Jarosławem Brysiem na czele, a także w swoim własnym przekazuję statuetkę symbolizującą nasze uznanie za to co już osiągnęliście i pragnienia, żebyście zrealizowali swoje marzenia i nadal aktywnie uczestniczyli we wspólnym tworzeniu śląskiej piłki nożnej.
Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe do pamiątkowego pucharu i worka piłek dorzuciło indywidualne odznaczenia, wyróżniając między innymi: Bogusława Karcza, Marka Piechę, Dawida Dybcię, Leonarda Spyrę, Janusza Widerę, Piotra Pykę i Antoniego Pykę.
Nic więc dziwnego, że wznosząc toast i śpiewając tradycyjne „sto lat” zawodnicy, działacze i kibice Tempa z optymizmem myśleli o najbliższej przyszłości. Wchodzą w nią jako zespół, który, choć do rozegrania ma jeszcze za tydzień zaległy mecz z wiceliderem Silesią Miechowice, do której traci jeden punkt, już może się cieszyć, że zimę spędzi na podium tabeli I Grupy Klasy Okręgowej Bytom-Zabrze. Dzisiejsze zwycięstwo 2:1 z czwartym w tabeli Startem Sierakowice ma bowiem swoją wymowę. Można je było także zaliczyć do jubileuszowych upominków – tym razem od piłkarzy dla kibiców i władz samorządowych, które doskonale zdają sobie sprawę, że wśród najpilniejszych potrzeb klubu jest remont boiska. Bez tego bowiem nie można marzyć o awansie do IV ligi, choć umiejętności i ambicje zawodników sięgają wyżej niż okręgówka, a adepci z grup młodzieżowych i zawodniczki kobiecej drużyny także chcą się rozwijać i pokonywać kolejne szczebelki na piłkarskiej drabince.
Więcej zdjęć z jubileuszu można oglądać【TUTAJ】Foto. Dorota Dusik