Śląski ZPN

Faworytki w Silesia Cup wygrały, ale musiały się napracować

24/06/2021 18:51

W popołudniowej odsłonie pierwszego dnia Silesia Cup – Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zobaczyliśmy w akcji 12 dziewczęcych reprezentacji Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U11.


Przez fazę grupową i pucharową rozegraną na bocznych boiskach Stadionu Śląskiego do finałowej rozgrywki na arenie głównej „Kotła czarownic” o pozycje w pierwszej czwórce zakwalifikowały się ostatecznie zespoły Podokręgu Tychy i Podokręgu Bielsko-Biała, które zagrały o trzecie miejsce oraz Podokręgu Katowice i Podokręgu Rybnik, które zmierzyły się w finale.

Impreza współorganizowana przez Stadion Śląski Sp. z o.o., w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego - Partnera Głównego, miała swoje faworytki i o tym, że na to miano zasłużyły „tyszanki” świadczy w pełni wynik ich szlak na najniższe miejsce na podium. Drużyna Adama Chomki w fazie grupowej wygrała 12:0 ze Skoczowem i 4:3 z Bytomiem, a fazie pucharowej po zwycięstwie 3:0 z Żywcem i w półfinale przegrała 1:6 z Katowicami. W meczu o trzecie miejsce wygrała jednak z bielszczankami 9:1. Wprawdzie na trafienie Zuzy Bubuli szybko odpowiedziała Weronika Ogar, ale później trafiały już tylko dziewczęta z Podokręgu Tychy. Najpierw błyszczała Maja Grzechnik, której skompletowanie klasycznego hat-tricka przerwały Faustyna Machalica i Ewa Dobosz. A od stanu 6:1 trzy razy z rzędu trafiała Nadia Oślislok i zgodnie ze starą angielską tradycją zasłużyła na... kapelusz, a jednocześnie ustaliła wynik na 9:1.

Natomiast w finale wszystko układało się po myśli katowiczanek, które maszerowały od zwycięstwa do zwycięstwa: 7:2 z Zabrzem i 9:1 z Żywcem w fazie grupowej oraz 11:1 w ćwierćfinale z Bytomiem i 6:1 z Tychami w półfinale.

Wreszcie w meczu o pierwsze miejsce Laura Kosno wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarką rozwiązała worek z bramkami, a jej śladem poszły Milena Dyrszka i Nicola Gałuszka. Przy wyniku 3:0 do bramkowej rywalizacji włączyła się Zuzanna Sądej z reprezentacji Podokręgu Rybnik – grająca przed południem w drużynie GKS-u Jastrzębie razem z chłopcami. To ona strzeliła gola na 3:1, a po dwóch kolejnych trafieniach Laury Kosno, która skompletowała hat-tricka, jastrzębianka znowu popisała się efektownym strzałem z dystansu. Jeszcze Nicola Gałuszka ponownie odpowiedziała i zapewniła katowiczankom zwycięstwo, ale ostatnie słowo należało do Zuzanny Sądej, która swoim trzecim golem ustaliła wynik finału na 6:3.

Wręczający medale, nagrody i okazały puchar Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś wspólnie z Prezesem Podokręgu Bytom Tomaszem Wyszyńskim podkreślili, że poziom dziewczęcej piłki nożnej w naszym regionie idzie w górę, a takie turnieje jak Silesia Cup, z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego uczestnika, przyciągają na boiska coraz większe rzesze dziewcząt, które chcą zostać zawodniczkami, a rodzice wspierają je z całego serca.

Zdjęcia z turnieju można oglądać TUTAJ.

Mecz o 3 miejsce
Podokręg Tychy – Podokręg Bielsko-Biała 9:1
1:0 – Bubula, 1:1 – Ogar, 2:1 – Grzechnik, 3:1 – Grzechnik, 4:1 – Machalica, 5:1 – Dobosz, 6:1 – Grzechnik, 7:1 – Oślislok, 8:1 – Oślislok, 9:1 – Oślislok.
Sędziowali Patryk Skawiński i Łukasz Krysiak.
TYCHY: Lepiarz; Oślislok, Machalica, Grzechnik, Dobosz, Mielczarek, Kaczyńska, Bubula, Smorąg. Trener Adam Chomka.
BIELSKO-BIAŁA: Bortliczek; Blaut, Biedrawa, Szufłat, Homel, Ogar, Sopicka, Pycia, Pastor, Trener Klaudia Kipping-Znamirowska.

Finał
Podokręg Katowice – Podokręg Rybnik 6:3
1:0 – Kosno, 2:0 – Dyrszka, 3:0 – Gałuszka, 3:1 – Sądej, 4:1 – Kosno, 5:1 – Kosno, 5:2 – Sądej, 6:2 – Gałuszka, 6:3 – Sądej.
Sędziowali Mateusz Piszczelok i Jakub Kociołek.
KATOWICE: Jeziorek (Latacz); Dyrszka, Erynkwajt, Kosno, Gałuszka, Cebula, Schmidt, Dzierżęga, Wacławczyk, Sokołowicz. Trenerzy Marzena Patryarcha i Ryszard Stefański.
RYBNIK: Bogdanowicz; Radziszewska, Hajok, Kula, Sądej, Bażan, Szyma, Sarach, Szczepańska, Met. Trenerzy Ryszard Piotrowski i Damian Krzyżak.

Linki do poszczególnych meczów finałowych na wszystkie dni

Finały Turnieju Silesia Cup 2021 - Chłopcy U11
TUTAJ

Finały Turnieju Silesia Cup 2021 – Dziewczynki U11
TUTAJ

Finały Turnieju Silesia Cup 2021 - Chłopcy U10
BĘDĄ TUTAJ

Finały Turnieju Silesia Cup 2021 – Chłopcy U9
BĘDĄ TUTAJ

Finały Turnieju Silesia Cup 2021 – Dziewczynki U9
BĘDĄ TUTAJ